Chlípník

Jak moc se plácnu přes kapsu za nové zoubky?

dobrý večír, má někdo zkušenosti v této oblasti?
měl jsem takovou nehodu a mám uražené 4 zuby vedle sebe a 1 na opačné straně, doufám že technologie pokročila dál než ke klapačkám 🙂 Slyšel jsem divné příběhy o tom jak moc rozličně si účtují různé dentisté a mě asi 2 roky zpět nabízel 1 velmi kvalitní náhradu za 50k.
Sice s tím tak nějak existovat můžu ale k dokonalosti ještě ždibíček chybí 🙂 Prosím o radu jestli např. víte zda mohou existovat samotné náhrady vedle sebe bez opory a podobně, díky
Doplňuji:
Ale můstek nelze použít pokud jde o několik zubů vedle sebe nebo ano ?
A doplňuji tu cenu mi nabízel 50k za každý zub, implantát včetně celokeramické korunky. Jsem mladý a chtěl bych aby mi to chvíli vydrželo ale zase nevím zda to za tu cenu vůbec bude lepší.

Nejlepší odpověď
iceT

Předně by mělo záležet na tom,co konkrétně ti doporučil tvůj zubař.
Korunka se podle mých zkušeností nasazuje na trn(nástavbu) místo chybějícího zubu,tu jsem si hradila asi 600 a korunka byla zcela hrazena pojišťovnou,po několika letech máš nárok na revizi korunky,tedy ti udělají novou.Já jsem jednu nástavbu na korunku zlomila,a tu další jsem po pár letech rozkousla,takže čekám na novou.Bude opět hrazena pojišťovnou,protože na kvalitní keramickou 4000kč prostě nemám. Můstek pokud vím se umistujě místo chybějícího zubu,pokud nelze ukotvit nástavbu,tím mě zubařka po zlomené nástavbě taky vyhrožovala a musela jsem kvůli tomu na do jiného města na rentgen a podle něj zubařka usoudila,že nástavba ještě půjde dát,protože by byla škoda kvůli můstku obrušovat zdravé zuby.
Divné příběhy o cenách zubařů jsou pravdivé,jelikož dost záleží na tom,s kterou pojišťovnou spolupracují.Můj přítel měl obroušené zuby taky,dostal na ně jakousi ochranu,jako kryt,stálo to skoro 2000 a bylo to na nic,protože to nevydrželo přilepené ani dvě hodiny.
http://www.zu­by.cz/korunky/i­ii-typy-korunek.html
Jak říkám,záleží co ti doporučí tvůj zubař,jak moc je ochotný a schopný tě ojebat.,popřípadě ti vyjít vstříc.
Jo a kdyby ty implantáty byly za tu cenou,která tady byla uvedena,tak mají snad všichni zuby umělý,včetně mě a to i ty zdravý.Ale snad se pletu a můj názor je mylný.

Další odpovědi
anonym

10K za jeden zub je v případě implantátu normální cena. U implantátu je problém, že nemáš garanci, že se protetika chytne a navíc se nedá reklamovat. Doporučoval bych spíš můstek, ten bude tak za 25K celý.

lenkx

Za jeden zubni implantat pocitej minimalne 25 tis.
Doplňuji:
včetně korunky samozřejmě