nyjono

Jak moc plánujete svou budoucnost?

Plánujete dlohodobě co, kdy a jak nebo necháváte, co čas přinese a plánujete jen na krátký čas dopředu?
A jak moc můžete svůj životní styl ovlivnit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já už nic většího neplánuju, snad jen dožít v důchodu v pohodě.

Další odpovědi
Midas

Pořád. Prakticky denně. Zhodnocuju a upravuju budoucnost (plány) podle aktuálního dění. Jednou za týden jedno takové větší zhodnocení.
Krátkodobě i dlouhodobě. Podle mě jedno bez druhého nejde. Při krátkodobém plánování nevím kam přesně jdu – dlouhodobě – kam to směřuje. Při dlouhodobém plánování se nikam nedostanu, pokud tam nebudou zahrnuté i krátkodobé cíle.

da ny

Ne,
žiji přtomností a velmi blízkou budoucností.
Jak? Co mi věk, zdraví a okolnosti, které nemohu ovlivnit dovolí.

paul1

Některé věci plánuji, ale většinou jen krátkodobě. Ostatní nechávám a řeším průběžně, jak události přijdou

Roman71

Dobře promyšlené plány vedou k úspěchu.
Krátkodobé plány mám s ohledem na vyvíjející se situaci a dlouhodobé plány podle budoucích výsledků, na které se mohu spolehnout. To samozřejmě bez přizpůsobení životního stylu nejde, protože od plánů se odvíjí i žebříček životních priorit. Já vím, vypadá to dost složitě, ale chce to dobře promyslet, určit směr a reálný cíl.

Medulka.013

Nijak. Žiji teď a tady.
A stejně tak se nevrací do minulosti.