luckykubrt

Jak moc ovlivňuje počet otevřených stránek v prohlížeči výkon počítače?

Je to velká zátěž pro počítač, i když není aktivní (např. úvodní stránka ke hře u kterénení uživatel přihlášený)? Nebo naopak je zdánlivě neaktivní stránka aktivní (např. různé zpravodajské weby)? Jaké je doporučené maximum otevřených stránek?

Nejlepší odpověď
gecco

Ovlivňuje…
😉
Ale nakolik je závislé na mnoha faktorech

  • kapacitě RAM (volné, možné alokovat)
  • prohlížeči a jeho nastavení
  • obsahu otvíraných webů (a aktivitě na nich)

Z toho vyplývá, že žádné doporučení na maximální počet otevřených stran nelze stanovit – jen – čím méně, tím lépe…
😉
Vhodné je, aby procesy nevyužívaly 100 % RAM (pak začíná počítač swapovat a to je pomalé).
Využití RAM si můžeš zkontrolovat ve Správci úloh nebo v programech informujících o HW a jeho využití (např. Speccy).
😉

Další odpovědi
Hlada

Na zátěž CPU je možné se podívat ve Správci úloh Ctrl+Alt+Del.

Bumbes

Zpočátku to moc vliv nemá, ale postupně se zahlcuje paměť, až do zhroucení prohlížeče (v extrémním případě) – záleží i na prohlížeči, některý snese více her či Flash aplikací a některý více dat a cookies.
Já používám na panelu nástrojů graf vylepšeného Správce úloh Process explorer od MS, kde přesně vidím, kdy mám preventivně prohlížeč resetovat.
… Sám se při serfování občas zapomenu a klidně si otevřu až 20 panelů v prohlížeči, to pak ta paměť opravdu má co dělat, aby to stíhala.

ivzez

Jak moc? Hodně.

Každý prohlížeč je dost velkým žroutem RAM
a čím více panelů je otevřených, tím více prohlížeč
zpomaluje výkon PC.