quentos

Jak moc nebezpečné je dát si oblíbenou písničku jako vyzvánění na mobil?

Zkusil jsem to a momentálně probíhá fáze „už se těším, až mi zas někdo zavolá“ a nechávám to pokaždé chvíli vyzvánět, abych si písničku užil. :{D> Jenže se obávám, aby zanedlouho nebyla vytvořená asociace mezi touhle písničkou a panickou řečnickou otázkou „co zase je v práci za problém“… stalo se někomu, že oblíbená písnička takto postupně upadla v nemilost?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… není, mám to tak už několik let (ani nevím, ale asi deset určitě), mám ke každému jména či skupině různá vyzvánění (od jmenných vyzvánění až po sprostá) a vůbec mně to nevadí (ani na veřejnosti) …

Další odpovědi
Kepler

Já si myslím, že je tady nebezpečí jednak ve vytvoření nehezké asociace, jednak toho, že se ti písnička zprotiví, i když to budou jen samé příznivé telefonáty. Stačí, když se nějaký hit hraje v rádiu každý den a časem se mi začne otvírat kudla v kapse.

Kelt

V terminologii NLP se tomu říká signál a funguje to na základě Pavlovova reflexu. Určitá melodie nebo písnička se spojí s určitým člověkem a ten nám třeba zpříjemní nebo zkazí náladu. Takže když slyšíme stejnou melodii, dostáváme se do určité nálady, podle očekávání toho hovoru. No a když jsou ty hovory nepříjemné, je nepříjemný i pouhý signál, slyšíme skladbu v rádiu nebo na mobilu. Proto je asi lepší si dát místo volání nějakou znělku.

marci1

No, možná když to bude jen na chvíli, tak ano. Volám-li někomu, kdo to má už několik let, tak si říkám, už by si to mohl změnit. 🙂
Preferuji klasické vyzvánění, aby moje oblíbená neupadla v nemilost.

elkon

Já používám upravenou jednu známou orchestrálku (lépe řečeno výřez z té skladby) a vždy ji přetahuji i do nového telefonu. Nemám žádný problém. Jen vždy trochu zbystřím, když tu pasáž někdy zaslechnu v rádiu, protože je to část pochodu z jedné známé opery.