Zlatý

Jak moc nebezpečné je dát si oblíbenou písničku jako vyzvánění na mobil?

Zkusil jsem to a momentálně probíhá fáze "už se těším, až mi zas někdo zavolá" a nechávám to pokaždé chvíli vyzvánět, abych si písničku užil. :{D> Jenže se obávám, aby zanedlouho nebyla vytvořená asociace mezi touhle písničkou a panickou řečnickou otázkou "co zase je v práci za problém"... stalo se někomu, že oblíbená písnička takto postupně upadla v nemilost?

Nejlepší odpověď

Zlatý

... není, mám to tak už několik let (ani nevím, ale asi deset určitě), mám ke každému jména či skupině různá vyzvánění (od jmenných vyzvánění až po sprostá) a vůbec mně to nevadí (ani na veřejnosti) ...

Další odpovědi:

Zlatý

Já si myslím, že je tady nebezpečí jednak ve vytvoření nehezké asociace, jednak toho, že se ti písnička zprotiví, i když to budou jen samé příznivé telefonáty. Stačí, když se nějaký hit hraje v rádiu každý den a časem se mi začne otvírat kudla v kapse.

Stříbrný

V terminologii NLP se tomu říká signál a funguje to na základě Pavlovova reflexu. Určitá melodie nebo písnička se spojí s určitým člověkem a ten nám třeba zpříjemní nebo zkazí náladu. Takže když slyšíme stejnou melodii, dostáváme se do určité nálady, podle očekávání toho hovoru. No a když jsou ty hovory nepříjemné, je nepříjemný i pouhý signál, slyšíme skladbu v rádiu nebo na mobilu. Proto je asi lepší si dát místo volání nějakou znělku.

Zlatý

No, možná když to bude jen na chvíli, tak ano. Volám-li někomu, kdo to má už několik let, tak si říkám, už by si to mohl změnit. :-))
Preferuji klasické vyzvánění, aby moje oblíbená neupadla v nemilost.

Bronzový

Já používám upravenou jednu známou orchestrálku (lépe řečeno výřez z té skladby) a vždy ji přetahuji i do nového telefonu. Nemám žádný problém. Jen vždy trochu zbystřím, když tu pasáž někdy zaslechnu v rádiu, protože je to část pochodu z jedné známé opery.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 988
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 476
Zlatý ge0rge 416
Zlatý www 412
Zlatý led 321
Zlatý Dochy 303
Zlatý Drap 298
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.