Jak moc je riziková konzumace fast foodů po použití hromadné dopravy?

Každého člověka procházejícího městem někdy přepadne chuť na něco k snědku, zvlášť když se z prodejního stánku line neodolatelná vůně. Jenže někdy takové pochoutky – pečené kaštany, vařená kukuřice nejsou tak dobře zabaleny, aby se nemusel jídla dotknout holýma rukama. Co myslíte, hrozí nákaza z veřejných dopravních prostředků? Nebo jakým chováním lze ještě získat infekci?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mě přepadla chuť na hamburger a pizzu :D MHD nejezdím, jezdím na pincku.
http://www.you­tube.com/watch?v=9oF­MY8B5CrY&featu­re=related

Další odpovědi
RAB

podle mě jde spíše o to, co s těma rukama dělal prodavač. U mcdonalda bych i věřila v hygienu, ae u těch pouličních stánků bych spíše brala v úvahu, jestli na nich nejsou zbytky......

iq

Já teda nevím,ale myslím si že všechny tyhle přepečlivé věci,jako že se nesmí pečivo vzít holou rukou atp.jsou nesmysly.Dřív jsem jezdil služebně do Thajska a tam se běžně vaří přímo na ulicích,všechno se bere holýma rukama a nikdo z toho nic nemá.Nejlepší,když je za pultem honička a prodavačka dává holou rukou výrobek a rukou se sáčkem si bere peníze.:-) A to registruji dost často.Myslím,že když si položíte ruku na madlo eskalátoru,tak máte větší šanci onemocnět.
Tak jsem si přečetl otázku pořádně:-) .Údajně nejvíc infekcí se nachází v kanceláři na pc klávesnici,na dalším místě jsou to právě madla eskalátorů,schodišť atp,ty se téměř neumývají.

elektrikář

Záleží jak si často myjete ruce, Sníží se s tím riziko.Jinak lidský organizmus je proti části bacilů imuní.Jinak bychom museli žít v kosmických skafanrech.Vzpo­mínám na opatření v Chomutově proti žloutence. Kliky od obchodů omotané gazem a napuštěné desinfekcí.