KDan431

Jak moc je nebezpečná operace zmíněná v textu?

Dobrý den, mám problémy s dýcháním a když spím „chrápu“. V brzké době jdu na operaci. Nejsem si jist jak se přesně jmenuje, ale jde o to, že mi laeserem vypálí do krku dírku. Mohu se zeptat jak moc je tato operace nebezpečná ?

Nejlepší odpověď
dubraro

Není nebezpečná, ale je k ničemu. Sám jsem ji absolvoval a od chrápání to vůbec nepomohlo.
Samotná operace se provádí se znecitlivěním a nebolí. Hojení je ale dlouhé a hodně bolestivé. U mne to znamenalo asi dvoutýdenní hladovku, cokoliv vložené do úst kromě vlažné vody způsobilo nesnesitelnou bolest. Ještě asi další dva týdny na polévkách a řídkých kaších.
Další zamlčovaný vedlejší efekt je, že člověk pak nemůže uzavřít vstup do dýchací trubice, takže velmi často do ní zaskočí kousky jídla a začne se dusit. Může to být doslova smrtící komplikace.
Před absolvováním této operace důrazně varuji!

Další odpovědi
Drap

Riziko vážných zdravotních problémů po takovýchto zákrocích je téměř nulové.

da ny

Chrápání je pro Vás a Vaše srdce mnohem nebezpečnější ;)

Lamalam

Táta to absolvoval, kromě 3 týdnů nesnesitelných bolestí mu to nic nedalo.