Jak mluvit/psát s někým novým? Trpím sociální fóbií

Moje mamka dýl než měsíc kamarádí s jednou ženou (stejně starou jako je ona), která má dceru, přibližně v mým věku. Protože trpím sociální fóbií, jsem se chtěla zeptat, jak mám zahájit konverzaci (i když někoho nějakou dobu znám, tak nevím o čem mám mluvit – natož když chcu s někým poprvé navázat kontakt (přes Skype) – přinejmenším většinou mě prvně osloví ta druhá osoba(v nové škole spolužák..)). Jediné, co mě napadlo je, že bych se jí zeptala kolik jí je(přesně to totiž nevim).
Můžete mi prosim poradit?

Nejlepší odpověď
BEAES

Na věk se určitě neptejte, zkuste spíše témata, která vás spojují, např. o studiu, zaměstnání či o zálibách. Obecné téma, k němuž má každý co říct- kam dotyčný jezdí na dovolenou, jak tráví volno, jak se mu bydlí v tomto městě a podobně. Vyhněte se debatám o politice, náboženství, partnerských vztazích, chválení dotyčného, a plytkým frázím typu- Jak se vede? , Máte to tu pěkné! , Dneska je ale horko.

Zdroj: Psychologie

Další odpovědi
Michal

Pojďte budem si psát.Mail je v profilu. Michal