jarek.s

Jak minimalizovat zvýšené rodinné výdaje kvůli Ukrajině?

Nechci aby mým dětem bylo na podzim zima nebo aby rodina měla menší příjem potravin jen kvůli tomu, že tato vláda rozhazuje „milým“ ukrajincům.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Poradí uživatel hapiky, který dělá co může, aby konflikt nadále pokračoval a lidé nejen na Urajině, ale i u nás si to parádně vyžrali. :)

Další odpovědi
rrihamirek1

Je potreba v zari volit SPD. Tato jedina strana bojuje za CESKE obcany, zatimco fialova vlada posila zbrane na ukrajinu a dela z ceske republiky bankomat pro ekonomicke migranty.

Filip84

Ono je asi pochopitelné, že to, co uvádíš, nechceš, ale, pochop, žádné vládě na tom, co Ty chceš, či nechceš, nikdy nezáleželo a záležet nebude.

Jsou náklady nezbytné, například jídlo, ošacení, náklady na bydlení, doprava, vzdělání, zdravotní péče, atp. Ty se dají snížit pouze velmi omezeně.

Pak jsou náklady zbytné, jako je různá zábava, dovolené, atp. Ty se dají buďto zcela pominout, nebo snížit podle potřeby.

Aby šlo odpovědět pregnantněji, musel bys zde specifikovat svůj rozpočet, výdaje, prostě tak, abychom si učinili celkovou představu. Bez toho Ti stěží někdo konkrétně poradí.

Ametyst

Nezbývá než vyjít do ulic. To by ovšem vaše vypečená vláda musela zrušit nesmyslný nouzový stav. Ten slouží jedině k tunelování republiky a držení ovčanů na krátkém řetězu.

zjentek

Nijak. Ukrajina s námi nedrží basu v naší skvělé a přátelské Unii, takže UÁkům můžeme obrazně vylízat zadky!

paul1

No když to všechno uvážím, tak vidím, že ty přetrvávající vysoké teploty mají zhoubný vliv na myšlení a nálady lidí.

Hlada

Nepanikař. Nečti bulvární bláboly. Nehledej důvody v okolnostech, které nemůžeš změnit. Bez znalosti položek rozpočtu nelze konkrétně radit. Obecně ale u nás není problém s hladem ani chladem. Spíš s obezitou a přetápěním. Žijeme v období blahobytu, který nemá v historii naší země obdoby.

zdenek l

Možností:
Svítit doma LED diodovými žárovkami. Používat energeticky úsporné spotřebiče A+++, využívat noční proud. Snížit teplotu v místnostech, každý stupeň teploty navíc, znamená 6% energie na víc. Používat termostatické hlavice u radiátorů.
Pro vytápění používat solární vakuové trubice, tepelná čerpadla, topné infra sálavé panely.
Vyrábět vlastní el. energii ve fotovoltaických panelech, malých větrných elektrárnách.

led

Jediné riešenie, pokiaľ nechcete stavať barikády, je prispôsobiť svoju spotrebu súčasným možnostiam.
Pred daným kontajnerom, kam bohaté vrstvy ukladajú svoj odpad, si vyzdvihnite svoje poradové číslo a keď príde na vás rad, vyberte si z kontajneru potrebné pre váš krátky a nezdravý život. Pozor, myslite aj na tých, ktorí prídu po vás, inak vám hrozí prípadná delimitácia a defragmentácia vašej životnej schránky.

PS. nosiť akékoľvek kľúče na miesta, kde sa môže stretnúť viac než 2 osoby ľudského charakteru s denným príjmom nižším než 1000 Kč (po zdanení) je hodnotené ako protispoločenské konanie a trestá sa v zmysle „zákona o ochrane človeka s ročným príjmom vyšším než 60 000 USD (po zdanení)“.

da ny

Ono to není jen v té Ukrajině….
V parlamentu i v senátu má pětikolka většinu. Je lepší, když jsou 2 silné strany a nějaký jazýček, na miskách vah. O to český volič mnohdy nepřemýšlí a k volbám raději nejde…..
V září mají někteří šanci poměr sil změnit u voleb.
Zvýšené výdaje těžko zminimalizujete. Musíte zminimalizovat/o­mezit spotřebu. Nakupovat, jíst, vařit jinak. Zvážit, co potřebujete, co je nutné pořídit, co omezit. Co je zbytné. Doma možná budeme chodit nabalení, jako pumpičky. Někdo si zatopí, dle libosti (zásobil se dřevem. peletami aj.).
V bytových domech budeme závislí na vytápění a dodávce energií. To neovlivníme, jen zaplatíme.
Další možností je zvýšit příjmy domácnosti (brigády, přesčasy, 2 zaměstnání).

Pepa25

Otázka nedává smysl: moje osobní výdaje nesouvisí s tím na to vynakládá peníze vláda (nežiju z vládních dotací, aby mi vadilo jejich přesměrování, ale výsledků vlastní práce).

Ametyst

Led:Ano, situace bude připomínat scénu “ lidské recyklace “ z filmu Atlas mraků. Potom všechny represe, omezování svobody a dělání z našeho života mizerii najednou dává smysl, že…

Pepa25

Ametyst: nouzový stav skončil v červnu, Měla jste tu na to otázku, odpověděl jsem vám. Váš přístup postavený na ignorování faktů, které se vám nehodí, nechápu https://www.mvcr­.cz/clanek/kon­ci-nouzovy-stav-system-pomoci-ukrajincum-ale-funguje-dal.aspx