Kelt

Jak máte položenou ruku, když držíte myš k PC?

Tak buď mám loket u těla a v ruce držím myš, nebo mám loket položený na stole, v ruce držím myš. Na první pozice je lepší pro práci s myší, ta druhá je zase pohodlnější, ruka tak nebolí v předloktí a je asi i anatomicky správná. Ale když se nekontroluji, tak mi ruka sklouzne do pozice jedna. A mluvím o myši připojenou k USB. Nějak se mi dělá lépe než s myší na PC. A jak vy jste na tom? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi tu ergonomicky nejlepší. Sedím v křesle, vedle křesla nízký stolek s myší. Ruka je volně natažená bez toho abych musel ohýbat zápěstí. Nikdy jsem necítil nějaké nepohodlí, natož bolest.

Další odpovědi
cochee

Loket/předloktí mám na loketní opěrce židle a zápěstí na gelové podložce, jinak nic zvláštního.

paul1

Předloktí mám na stolečku volně uloženo a pod zápěstím mám hubku na nádobí. Funguje to parádně, nikdy jsem neměl žádné problémy.

aliendrone

Většina či celé předloktí na stole, obvykle. Jasně, když se třeba drbu na zádech, tak můžu mít ruku všelijak. I nohu, když na to přijde. ;) :D :D

Ještě z dob, kdy jsem pařil hry mám zvyk používat ergonomickou podložku podpírající zápěstí. Jednak proto, že tenkrát ještě nebyly senzory myší tak citlivé (optické myši vyžadovaly pro co nejvyšší přesnost kvalitní podložku), druhak ono pár hodin v kuse intenzivního hraní je v zápěstí znát.

BTW – on se ještě provozuje myší HW, který nejede přes USB? Ať již, přes BT dongle či kabel? (Znám ještě rozhraní PS2 a sériový port, úplný PC pravěk. ;) :D :D)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.