Xenatv200

Jak mám vyfotit obrazovku na telefonu telefonem?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No to záleží na tom telefonu. Na novějších Androidech stačí přejet po displeji SOUČASNĚ třemi prsty (obvykle ukazovák, prostředník a prsteník) SHORA DOLŮ a je to. Na starých droidech (KitKat apod.) se to dělalo jinak, myslím, že kombinací stisku funkčních kláves, ale přesně si to už nepamatuji (zapomněl, no). V případě potřeby poptej strýčka Googla.;) :D :D

Další odpovědi
Arne1

Instalovat na takovou blbinu appku je nesmysl. U většiny Androidů stačí stisknout současně vypínač a snížení hlasitosti. U novějších se to nabídne po stisknutí vypínače. Viz odkaz

Zdroj: https://suppor­t.google.com/an­droid/answer/9075928­?hl=cs

anonym

pokud ti nezabírá jeden z těchto postupů:

A. společně déle stisknout postranní tlačítko pro snížení hlasitosti a vypnutí telefonu

B. déle stisknout postranní tlačítko pro vypnutí telefonu a z nabídky která se objeví vybrat „Screenshot“

C. Třemi prsty přejet po obrazovce rychle shora dolu

… pokud nic z toho nezabírá, prostě na to nainstaluj aplikaci, která to zvládne, tady máš několik možností https://www.mo­bileappdaily.com/best-screenshot-apps-for-android

Alesh

Telefon telefonem? No, vezmeš ten druhý telefon, zapneš na něm foťák, namíříš ho na ten první telefon, který chceš tím druhý foťákem fotit tak, aby v záběru byla obrazovka toho prvního telefonu a stiskneš tlačítko pro focení.

Edison

Na to jsou appky.

Hufnágl

U Samsungu A3 stačí přejet přes display malíkovou hranou a screen se ti uloží do galerie.

Pepa25

https://www.hu­ramobil.cz/jak-udelat-screenshot-obrazovky/blog-105/

aliendrone

Edison>>> Použít (resp. instalovat) na tohle appku mi přijde jako jít do trafiky pro cigára s deštníkem, „RVHP taškou“, plážovým lehátkem a resuscitačním vozíkem. („Co kdyby“, že?) ;) :D :D

anonym

Ale není to takový overkill, to je jen tvůj pocit který si neseš z nějaké uzavřenější platformy. Na dnešních smartphonech je naprosto všechno jen nějaká aplikace a je naprosto přirozené a normální si jimi podle potřeby doplňovat chybějící funkčnost.

aliendrone

ge0rge>>> Sry, ale tento přístup (potřebuji kostku cukru, tak zalarmuji a přivolám zásobovací divizi > appku) mi nesedí. Dokonce ho VELMI nedoporučuji, leda by to JINAK nešlo. :)

Všechny dnešní appky (obzvláště ty „zdarma“) s sebou nesou rizika nebo alespoň nějaký opruz (obvykle šmírovací) či zbytečnou zátěž (reklamní).

Případů, kdy je vyloženě VHODNÁ instalace appky je OPRAVDU MÁLO. Hele, už na Widlích to bylo běžné – jak udělat screenshot? >Nainstaluj si blablabla ZDARMA, který se témeř vždy ukázal (ne hned, ale po nějaké době) jako parádní sajrajt. A proč?

Protože někdo nezná klávesu „printscreen“ a systémovou utilitu „Malování“, která v naprosté většině případů je zcela vyhovující!

Neříkám, že nejsou případy, kdy nějaký program může poskytnout LEPŠÍ (především komfortnější) služby a v konkrétní situaci MÁ smysl ho používat, jenže na každý takový přijde přinejmenším 100 těch, kde je to úplně ZBYTEČNÉ (pro těch několi screenů do roka, pokud vůbec tolik).

Moje filozofie v tomto směru je, že pokud není OPRAVDU POŘÁDNÝ důvod něco instalovat (jde to i bez instalace balastu jen s pomocí systému – a to screenshoty téměř VŽDY JDOU!)), tak to NEINSTALUJI! To platilo už na Widlích a na mobilech to platí JEŠTĚ VÍC!

Tož sry, ale klidně si instaluj dodatečnou appku pro nahodilý screenshot (tvůj systém, tvá bezpečnost, tvoje data, tvoje riziko), já to ovšem nejenže nedoporučím, ale přímo před tím VARUJI! ;) :D :D

Arne1

plný souhlas. Většinou stačí se seznámit s tím, co umí systém sám a co umí aplikace už nainstalované. Trochu mi to připomíná kolegy goekačery, kteří se mnou jezdívají na výlety. Já mám na všechno jednu aplikaci, oni mají tři a z každé umějí využít nějakou funkci.