Jak mam přemluvit rodiče, aby mi povolili psa?

Nejlepší odpověď
iceT

Zeptej se rodicu,proc nechteji psa-duvodem muze byt alergie jednoho z nich,dalsim treba to,ze by se k vam do bytu nevesel a poslednim,zato asi padnym,ze by se o nej museli pak starat sami,az tebe prestane bavit.Nevim,kolik je ti,ale v prve rade je treba rodicum dokazat,ze se o zvire umis postarat,protoze zviratko,at je to kocka,pes nebo morce,neni hracka,kterou lze jen tak odlozit.

Další odpovědi
poa.li

Řekl bych, že se rodiče obávají, že Tě pes přestane bavit a oni budou mít o starost víc. A Ty taky – s nimi a jejich výčitkami a dohadováním.. Jak píše ICE T. Dobře vše zvaž..

rynek878

iceT má pravdu,děti si vůbec neuvědomují co to znamená se o psa starat,to není si s ním chvilku pohrát a dost.Ze svých letitých zkušeností vím,že 2–3 měsíce po Vánocích jsou těchto psích miláčků plné psí útulky.Proč?Protože to děti už přestalo bavit a rodiče na to nemají čas a ani chuť.Pořídit si psa,to je jako malé dítě,musíte se mu neusále věnovat a on vám to samozřejmně stokrát vrátí,ale musíte se mu opravdu věnovat,proto to je třeba řádně zvážit.

ReHu

A chceš ho na mazlení a hraní? Nebo jako kamaráda?
Zkus nějakou donu chodit na procházky s pejsky z útulku. Jsou v každém větším městě.
Psi budou rádi a rodiče, když uvidí, že chodíš na procházky rád a že ti to vydrželo dlouho, třeba názor změní.
Ale musíš vědět, kdo se o pejska postará, když pojedeš někam o prázdninách nebo třeba jen na víkend.

elektrikář

Nejlepší je počkat až ti bude 18 a budeš mít svůj byt. To co se ti dnes zdá jako krásné štěně na hraní. Vyroste z nej hafan a ten má také svoje potřeby. Jít s ním ráno před školou na procházku, odpoledne po škole také a večer před spaním ještě jednou.Po procházce mu umejt tlapky, sůl z chodníku je rozežírá.Namazat krémem, veterinární péče očkování, a odčervení. Je to doslova starost jak o malé dítě.Abys mu nepřivřela packy do dveří. Nevlítl pod auto. Nesežral co nemá. někoho neporazil nebo nepokousal.Občas jej vykoupat, ostříhat, upravit drápy.Krmení také dost stojí.Většinou to dopadne tak že se psa musí starat rodiče.

lorja

Záleží také na tom,jak tvoje rodina prožívá volný čas a jestli by se v případě vaší delší nepřítomnosti měl kdo o psa postarat.Ne všude je možné ho vzít s sebou.