Lucyfer

Jak mám prát barevně smíšené oblečení?

Např. tahle podprsenka. V základu je asi černá (obvod, ramínka), s bílými prvky. Už má věk, ale, přišlo mi, že se ta bílá při praní akorát obarví tou černou a šedne. Dávala jsem ji prát buď s barevným prádlem (tam řadím i černou) nebo samostatně.
Co pak třeba takové utěrky, bílé, s barevnou mřížkou? A podobně.

Snažím se těmhle kouskům vyhýbat.

Nejlepší odpověď
Dochy

obvykle to není problém při praní na 40. U prádla které je dvoubarevné jsou většinou barvy které nepouští. Problematická bývají jednobarevná trika, zejména červená, apod. (samozřejmě rifle modráky apod. je kapitola sama pro sebe)

Utěrky, ručníky peru běžně s „bílým“ na 60 (pokud bych byl na něco bílého extrémně citlivej tak to dám zvlášť). Bacha na nové věci, to je opět extra kapitolka. Mamka vyprala nějakej novej červenej nebo růžovej ručník s ostatníma a od té doby máme polovinu ručníků oranžových. Ale od té doby už se zas barvy nemění.

Další odpovědi
zjentek

Ježiši to je nádhera… ale k otázce:

A co chceš na tý podprdě prát, očividně máš okolo prsou čisto. A troška potu? Pche, promáchni ji v ruce v troše čistý, vlažný vody v umyvadle a máš hotovo! Vonět budeš i tak. (;

P.S. Máš na podprdě kapsičky na věcičky? (; D; D;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

Jinak pardon za otočenou fotku.
Nahrálo se to jak chtělo.

Lucyfer

zjentek Tak teď nevím, jak ten váš komentář myslíte 😅
Prát v ruce by bylo nejspíš nejlepší. Ale jde mi o to, jak zamezit „smíchání“ barev do sebe, jestli to říkám dobře.
Měla jsem dilema, mám to prát s bílým nebo barevným (černým) oblečením? A takhle to mám vlastně u všeho, co není jednobarevné.
Bílá a černá ani nejsou barvy, mimochodem :D

zjentek

Nemyslel jsem to zle, jen píši, jak mi zobák narostl. (; Místo, abys odpověděla na kapsičky, kolik jich tam je a tak, tak se raději vrátíš k původní otázce… mno… chytrá holka. (;(;

Myslím, že s tím tvým praním to v tomto případě řešit nelze. Prát s černým – škoda pro podprdu, prát s bílým – škody pro bílé prádlo. Kdybych si musel vybrat, volil bych praní s bílým. Černé by ti podprdu mohlo zničit, ale…jaké černé? Jaké materiály? Co tam pereš? Totiž předpokládám jaksi, že z tý syntetiky, z který je tvá podprďoška, ta čarná barva dolů jen tak easy nepůjde. Čili bílé nezabarví a na nějakých 30C už vůbec ne, ale… zase, co tam pereš? Přece nikdy nemáš jen jeden kousek bíločerného. Takže já tvrdím, že ty FAKT PĚKNÝ, vícebarevný kousky je NEJLEPŠÍ promáchnout VŽDY SAMOSTATNĚ, ručně v umyvadle nebo lavorku. Tak napácháš nejmenší škody. Neboli nenapácháš žádné a nemusíš přemýšlet, jak napáchat ty menší. (;

zjentek

…Jinak velmi rád bych ti osvětlit tvou první větu diskuze a bylo by to pro tebe velmi lichotivé a to SLYŠET CHCEŠ, to je jasný. Ale bo znám místní, tak vlastně ani nemohu, bohužel pro tebe. Mohlo by to vypadat, že tě tady balím. Zvláště před hnidopichy by to tak vypadalo, vím to, vím! A máme meetoo, takže nikdo se nechce dostat do průseru, ani já! (; (;

Dochy

Pozdě. Už jsme Tě odsoudili 😉