yves

Jak mam postupovatkdyz mi pri nastupu do zam.nedali podepsat ten ruzovej papir ohledne dani a spocitali to bez slevy

Dostanu to zpetne?Kdybych sla na pracak,tak bych mela mensi podporu,rozdil jsou 2000.
Doplňuji:
Jeste jsem chtela,cokdyz pujdu na Pracak,to mi pisou cistou mzdu a to budu mit o 2000 na ciste mzde min,co stim?To je velky rozdil.

Odpovědi
arygnoc

Podejte daňové přiznání sama.
A seřvěte účetní.

jmhad

Podáš si sám/sama přiznání k dani ze mzdy k 31.3. za minulý rok,kde doložíš příjmy + sražené daně + pojištění na papíru,který ti , tuším do 15.února, za rok minulý musí – ze zákona – zaměstnavatel dát. A protože už mnozí zaměstnavatele s tímto postupem počítají,ten růžový papír nedávají podepsat,ale měli by.Rovněž se takhle postupuje,kdy jsi nastupoval/a v průběhu roku a předtím byl jiný zaměstnavatel nebo pracák.Pak se to ani jinak spočítat nedá. FÚ případný přeplatek vrátí někdy do konce dubna.

K tomu doplnění – má praxe říká,že někdy to té účtárně trošku trvá,ale zpravidla ono Prohlášení k dani ze mzdy účtárna zaměstnanci předkládá,protože jí to říká nějaký zákon.Ale u drobného zaměstnavatele je účtárna zpravidla jinde / zaměstanavatel byl v Benešově a účtárna v Praze,jeden v Deštném,druhý v Rychnově/ nebývá to prohlášení dáváno hned při nástupu, ale zpravidla před první výplatou.Pokud se tak nestalo,neleňte a jednejte přímo s onou účtárnou.On ten zaměstnavatel mívá zpravidla jiné starosti a tohle jde mimo něho.A ani tomu nemusí rozumět, tu účetní si nakonec platí.

fablen

Není to POVINNOST zaměstnavatele Vám ten „růžovej papír“ předložit k podepsání. Sama jste se o něj měla zajímat, že jej chcete podepsat…

S potvrzením pro úřad práce sleva na dani nemá nic společného a částka bude stejná ať jste prohlášení podepsala nebo nikoliv. Potvrzuje se PRŮMĚRNÁ čistá mzda a ta se počítá jinak než se asi domníváte.

Slevu na dani zpět dostanete – do 31.3. si sama podáte daňové přiznání.