profimaster

Mám podepsat daňové prohlášení

Dobrý večer,

jsem student a pracuji u jednoho zaměstnavatele,
kde mám podepsanou dohodu o provedení činnosti,
která končí 31.12.13 ale vím, že dostanu novou,
zatím nevím zdali o provedení práce nebo činnosti.
U tohoto zaměstnavatele mám také podepsané prohlášení poplatníka daně.

Od začátku prosince jsem si našel další přivýdělek který bude
od prosince 2013 do února 2014, tedy 3 měsíce.
Zde mám podepsanou dohodu o provedení práce a měsíční výdělek bude mezi 5 – 6 tisíci.

Tento nový zaměstnavatel však chce, abych vyplnil daňové prohlášení a já nevím, jak to mám v téhle chvíli řešit,
zdali to mám nahlásit tomu prvnímu zaměstnavateli, nebo daňové prohlášení nevyplňovat, nebo to řešit nějak jinak.

Za všechny odpovědi budu vděčný.

Odpovědi
ivzez

Prohlášení k dani z příjmu nemůžete souběžně
podepsat u dvou či více zaměstnavatelů.

Máte dvě možnosti:
(1) Novému zaměstnavateli řeknete, že jste prohlášení již podepsal jinde.
(2) Zrušíte podpis u původního zaměstnavatele a podepíšete u nového.

Je jen a jen na Vás, jak se rozhodnete.

Doplňuji:

Protože máte souběžně dva zaměstnavatele, kteří budou odvádět zálohovou daň z příjmu, nesmí Vám ani jeden z nich provést roční zúčtování daně z příjmu.

Budete povinen podat daňové přiznání. Od obou zaměstnavatelů si vyžádejte potvrzení o příjmech a odvedených zálohách na daň.

V daňovém přiznání můžete uplatnit slevu na poplatníka za celý rok
i v případě, že byste nepracoval po celý rok.
Slevu na studenta budete moci uplatnit pouze za měsíce,
v nichž souběžně pracoval a byl studentem.

Máte-li zájem o relevantní odpovědi,
doporučuji věnovat pozornost pojmům použitým v dotazu:

Dohoda o provedení činnosti neexistuje.
Jde o dohodu o provedení práce (DPP)
nebo o dohodu o pracovní činnosti (DPČ).