kapka

Jak mám pochopit Kalouskovu radu? Dělí se opravdu lidé na pracovitý+sluš­ný=bohatší a méně pracovitý+nes­lušný=chudší?

Novinář: Co vám na ty škrty říká vaše třiaosmdesátiletá maminka?

Kalousek: Já jí to vysvětluju a ona to chápe. Snažím se, aby neměla horší životní úroveň než já. Máme dokonce v zákoně mezigenerační solidaritu. Není jen vyživovací povinnost dětí vůči rodičům či dětem, tady je také vyživovací povinnost ze zákona, kterou samozřejmě rodiče nevymáhají, protože v našem prostředí by jim bylo stydno, ale vymáhat by mohli.

Novinář: Nejsou ovšem všechny děti ministry, aby mohly rodičům pomáhat. Některé mají co dělat, aby uživily samy sebe.

Kalousek: Máte dvě možnosti. Buď jste vychovali pracovité a slušné děti, a ty vám potom pomáhají, nebo jste neměli děti, protože jste nemohli, a pak už jste do nich nemuseli nic investovat, pak jste si našetřili na své stáří. Chápu, že jsou tam výjimky, na které mě může někdo upozornit, ale myslím, že obecně to takto platí.
Celý rozhovor zde http://www.no­vinky.cz/doma­ci/264818-kalousek-kdyby-mi-rostla-popularita-desil-bych-se-ze-delam-neco-spatne.html

Nerozumím tomu. Asi je pravda, že kdo nemá děti a chodí do práce, tak má víc peněz pro sebe a může si z nich šetřit na stáří. A pokud to nedělá a raději si o to víc užívá života, tak je to jeho problém.
Ale jak mám pochopit druhou variantu, že pokud vychovám pracovité a slušné lidi, tak mě budou jednou živit, přispívat mi k důchodu?
U některých profesí by to asi šlo, ale znám spoustu profesí, kde je potřeba velké pracovitosti, ale platy nejsou tak velké, aby ten člověk pak živil děti a ještě své rodiče najednou. No a pokud k tomu bude ještě slušný, tak si myslím, že mu to na finanční životní úrovni nepřidá. Spíš ubere ne? Nebo to myslel s tou pracovitostí nějak jinak? Myslel vůbec pracovitost rukama? Mně se tomu nechce věřit. A s tou slušností to myslel tedy jak? Že mám vychovat děti, aby nebyly zavřené ve vězení nebo mají být vyloženě slušné a pomáhat nezištně druhým a tak? Z toho budou mít ale jen dobrý pocit, ale rodiče z toho neuživí, si myslím. Jak to tedy pochopit? Nedělal si v tom rozhovoru jenom bžundu?

Nejlepší odpověď
Drap

U Kalouska bych to přeložil do srozumitelné řeči asi tak. Pokud jsi nevychoval ze svých dětí bezcharakterní podvodníky, neseznámil jsi je se správnými lidmi a nedal jsi jim kapitál do záčátku, tak si nestěžuj.
On sám ani neví, jak žije většina lidí v této zemi. Všechny duševní a morální hodnoty a podobné věci se dnes neberou. Úspěšní jsou jen ti, kteří jsou vlivní a bohatí.

Další odpovědi
michael69

Kalousek plácá akorát.On má jistý plat a ne malý. Furt blábolí,že se stará o svou maminku jako by to bylo něco vyjímečného. S jeho platem bych se staral o maminek třeba šest. Uvědomte si,že politi jsou přímo mistři v ukecávání,o­kecávání a lhaní. Mistrně využívají své „masky“,„image“ a gesta. Nevěřte jim. Žvaní všichni bez rozdílu.

redy

Kalousek je kretén,ze svého posedu to vidí jinak.
Okecávat to on umí,no kazit si víkend nebudu.

hanny 2

Kalouskovy „bláboly“ jsou opravdu k smíchu.....­.....nebo k pláči!!!

tom004

Jak se dá pochopit člověk,který prošel téměř všemi stranami,vždy svými „reformami“ škodil a přesto ho nechá další,rádoby nová strana,škodit dál?

mosoj

Hlavně na to nezapomeňte až budou volby !
Jak jsem zde před chvilkou předesílal. Stát se nechce o nic starat, tak co s takovým státem a jeho představiteli?