mercis

Jak mám dále postupovat po podáni odporu na usnesení policie o zahájení stíhání pro přečin?

Dobrý večer paní doktorko (pane doktore),
DOŠLO MI USNESENÍ O OBVINĚNÍ ze spáchání přečinu podvodu podle §209odst.3 tres­t.zák.dílem dokonaný a dílem ve stádiu pokusu podle § 21 trest.zák.,dílem samostatně a dílem ve formě spolupachatelství podle § 23 trest.zákoníku
Proti němu jsem podala odpor do 3 dnů.
A právě jsem četla,že to nyní jde na posouzení ke státnímu zástupci,který může to usnesení o obvinění mé osoby zrušit.
Ale právě se nedalo do toho odporu napsat vše dle papírů a poznatků a důkazů,které mám a vím,které by dosvědčily jejich lživé vyřčení a nevinnost mé osoby?Můžu,mám nějakou možnost nebo měla bych do věci v této fázi nějak vstoupit kvůli mému prospěchu?
Děkuji za radu.
Neměla jsem tu možnost na policii před vydáním Usnesení policií po výsleších klientů.Jejich výpovědi jsou nepravdivé,nebo pak posouzení jejich výpovědí může být mýlné.Tak jestli tomu státnímu zástupci mohu v této fázi nějak být nápomocná v jeho pohledu na věc,která je krajně jednostranně usnesená.

Odpovědi
JájsemRaibek

V odvolání – odporu jste měla uvést veškeré podstatné věci, které by mohli st. zástupce zajímat. Ale to je celkem jedno. Zahájení trestního stíhání a sdělení obvinění ještě neznamená, že jste vinna.
Teprve na základě vyšetřování bude vyšetřovatelem PČR předána věc ke státnímu zástupci s návrhem na trestní stíhání. Pokud ve stádiu vyšetřování policie dojde k závěru, že trestný čin nebyl spáchán, nepodá státnímu zástupci návrh na trestní stíhání.
To samé platí i s pozice státního zástupce. Ten po přečtení návrhu od policie rozhodne, zda má policie pokračovat v dokazování, trest. stíhání zastaví nebo předá věc soudu-žalobu.
No a následně soud celou věc prošetří. Ve všech fázích můžete činit úkony, které považujete že vás ospravedlní.
V případě, že by došlo ze strany soudu k tzv. zkrácenému řízení a soud by vás odsoudil ihned, můžete podat odvolání a proběhne klasický soud za vaší přítomnosti, kde se můžete hájit, předkládat důkazy, prostě přesvědčit soud o nevině.