Mp2

Kdy a jak dojde ke sdělení trestního stíhání?

Trestní stíhání lze sdělit nejpozději při prvním výslechu.

Jakou formou musí být sděleno?
Měl by o tom být dotyčný informován přeci i písemně skrze poštu.

Nebo je tomu jinak?

Je možné, aby nékdo po výslechu nevěděl, že je trestně stíhaný?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Trestní stíhání lze sdělit kdykoli během vyšetřování. Výslech není, je např. podání vysvětlení a pokud policejní orgán zjistí dostatek informací pro zahájení tr. stíhání, zahájí trestní stíhání sdělením obvinění.
Po podaném vysvětlení (výslechu) nemusíš být ještě trestně stíhán. Následně po několika úkonech (výslechem více osob) ti trestní stíhání – obvinění sdělí.
Dotyčný je o tom informován protokolem o zahájení trestního stíhání – sdělení obvinění.