Carlos1

Jak má oslovovat svobodná a bezdětná žena matku svého přítele, aby byly dodrženy společenské normy.

Nejlepší odpověď
marci1

Paní+příjmení, tedy např. paní Nováková. 🙂

Další odpovědi
Drap

Záleží na dohodě. Běžné je pání a příjmení, pokud se dohodnou mohou se oslovovat křestním jménem.

Cenobita

Běžné je: paní
V případě potřeby se vlichotit: maminko

iceT

Já jsem matku svého přítele oslovovala paní xy, dokud mi sama nenavrhla tykání a křestní jméno.
Matku současného přítele stále i po deseti letech oslovuji paní yx, neboť mi tykání sama nenavrhla, a mě to tak i vyhovuje.