Stefan8888

Jak lze video jednoduše rozdělit na dvě části?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li nelze nějak rozdělit video na 2 části, aby byly o stejné kvalitě a velikosti?

Předem děkuji za odpověď Štěpán.

Nejlepší odpověď
anonym

Určitě ano používám na to běžně nástroj FFMPEG. Příkazy:

ffmpeg -i videoSoubor.mp4 -acodec copy -vcodec copy -ss 0 -t 00:15:00 videoCast1.mp4

ffmpeg -i videoSoubor.mp4 -acodec copy -vcodec copy -ss 00:15:00 -t 00:15:00 videoCast2.mp4

ffmpeg -i videoSoubor.mp4 -acodec copy -vcodec copy -ss 00:30:00 -t 00:15:00 videoCast3.mp4

výše uvedené tři příkazy rozkouskují video na tři části, první od počátku do 15 minuty, druhá od 15 min. do 30 min. a třetí od 30 do 45 minuty. Přitom zachová kvalitu audia (-acodec copy) i videa (-vcodec copy) v původní podobě. Střižny mají obvykle tendenci video i audio znovu transkodovat a tím se zvyšuje počet obrazových vad způsobených ztrátovou kompresí.

Na většině systémů je ffmpeg standardní součástí, ale tam kde chybí jej obvykle není nijak těžké doinstalovat viz https://www.ffmpeg­.org/

Další odpovědi
Edison

Kterýmkoli ze střihových studií (programů).

elkon

Není to nic složitého, těch programů, které to umí je mnoho. Např. Faasoft Video Converter, nebo Format Factory.

anonym

pokud si z nějakého důvodu s ffmpeg nerozumíte, zkuste použít AVIDEMUX, umí totéž jen je to trochu zdlouhavější klikání myší.

Domovské stránky http://avidemux­.sourceforge.net/ lze software zdarma získat.

  1. Otevřete zdrojové video
  2. V levém sloupci Video Output vyberete možnost COPY, totéž u Audio Output
  3. dole na posuvniku urcite výřez z videa pomocí tlačítek [A] [B] a nakonec výřez uložíte v menu Soubor->Uložit (nebo jen klepnutí mna disketu)

AVIDEMUX toho umí samozřejmě mnohem víc, stejně jako zmíněný ffmpeg, primárně se používá jako nástroj pro konverzi z jednoho formátu do jiného, případně umí změnit rozlišení, ořezat okraje videa, změnit poměr stran, odstranit prokládání atd atd … nicméně prostý časový výřez bez změny kódování zvládne také.