dust8

Jak kvalitně se šíří wifi vesmírem?

Odpovědi
Funna

dá se říct, že jako světlo,…problém je v tom, že zatím není ve vesmíru žádný wi-fi vysílač, ani převaděč…vše se odehrává na Zemi…

Dochy

Vzhledem k tomu, že jde o běžný radiový signál, tak vcelku bez problémů. Otázka je jak ho tam dostaneš v dostatečné síle a kvalitě. A proč vůbec bys o měl dělat… Ještě by Tě mohlo zajímat, že WiFi technologie je určena pro krátký dosah – typicky byt, řádově desítky metrů. Vzhledem k tomu, že intenzita signálu klesá se čtvercem vzdálenosti to pro komunikaci mezi vzdálenějšími objekty nebude to pravé.