Avatar uživatele
blesk26

Jak koupit v bazaru auto bez porušení zákonů?

Pokud přijdu do bazaru, dám na stůl peníze a koupím tam auto, se kterým chci hned odjet domů, automaticky tak porušuji předpisy, jelikož auto nemá značky a hlavně není pojištěné. Pojistit ho ale předem nemůžu – nemá značky a není moje. Značky si také nevykouzlím z klobouku.

Nabízí se nějaká varianta jak to správně udělat, aniž bych musel auto koupit, zaparkovat na dvoře v bazaru, vyřídit si papíry, dojít si na pojišťovnu, vrátit se k autu, nasadit značky a teprve druhý den odjet (protože naposledy uzavřené pojištění platilo až od druhého dne)?
Doplňuji:
Značky často nemívají auta přivezená ze zahraničí.

Ale ta exekuce je dobrý tip, děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3843 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Auta v bazaru značky většinou májí, nemají je pouze vraky, co tam stojí už pár let. Pojistku vám ochotně sjednají na místě přímo v bazaru, vytisknou vám i zelenou kartu. Pokud by jste si koupil vážně auto bez značek, tak si ho můžete odvést na platoňáku 🙂
Spíš vám doporučuji, aby jste si nechal do smlouvy zapsat, že proti vlastníkovi auta není vedena exekuce.
Doplňuji:
S těmi ze zahraničí je to trochu jinak, jsou dvě možnosti dovezení, buď jsou přivezeny na vývozních značkách, nebo na platoňáku. Tady je dobré sepsat s bazarem smlouvu o smlouvě budoucí a zaplatit až poté, co budou autu přidělené značky. Platí se i eko daň. Osobně bych bazaru dopředu žádné peníze nesvěřila.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Když kupuji auto ,nezáleží na autobazaru nebo v obchodě, auto má nějako značku se kterou mohu odjet a přímo zde si mohu uzavřít pojistku. Pak si auto nahlásím na příslušném oddělení,kde mi přidělí značku. Proč by měl někdo nabízet zboží, aby porušoval zákon? Má prodejce oprávnění k prodeji – ano? Tak neporušuje zákon.
Ziskal jsi peníze legálně? Ano, taky neporušuješ žádný zákon.
Je auto, které chceš koupit, získané legálně ? To si můžeš zjistit podle čísla podvozku a motoru, jestli nepochází z trestné činnosti? Toto si všechno zjisti,protože náš zákazník náš pán. Dokud nezaplatíš a nepřebereš auto, tak bazar auto neprodá. Oni chtějí prodávat, jsou živi z prodeje aut. Když se ti nebude líbit jejich jednání a v něčem ti nebudou chtít vyhovět, jak jsem například uváděl, tak to pro mne není seriozní partner. Chceš za své peníze kvalitní zboží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GoCars.cz

Je to jednoduché, máte dvě varianty, buď má auto již značky v bazaru, což znamená, že můžete po zaplacení ihned odjet, nebo je tu druhá varianta, a to, že auto značky nemá, v tom případě Vám autobazar vystaví značku zelenou, která má platnost (myslím) 10 prac. dní. Pojištění, jak je zde uváděno, Vám zajistí autobazar nebo to lze sjednat i předem a stím, že značka se do zelené karty zadávat hned nemusí, může se doplnit až po jejím přidělením na úřadě. Tuto značku si pak u většiny pojišťoven můžete doplnit k Vaší pojistce online na internetu, na webu pojišťovny 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Strange

Vy nesmíte nic a stát může všechno. Pojištění můžete uzavřít podepsat v autobazaru. Ale toto nikoho nebolí: http://www.stre­am.cz/adost/10000981-a-dost-podvody-sojetymi-auty

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

jiný auto a plato na odvoz aut.Nebo avii s kontejnerem, složíš kontejner,najedeš do něj přes nájezdy ,přikurtuješ auto,natáhneš na avii a odjedeš kam chceš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava