mzm

Jak koptera pozná, že je rovně i po vypnutí a následném zapnutí?

Zapnu kopteru, „řeknu“ „jsi rovně“. Pak celý systém vypnu. Nikde žádné zálohování (?), kopteru zapnu a ona ví, že je rovně. Podle čeho to pozná? Mg pole?

Odpovědi
aliendrone

Těžko říci, záleží na konkrétním typu. Pokud to sama je schopná rozpoznat, tak obvykle jsou impelmentovány tíhové senzory/akcele­rometry. (podobně jako u mobilů při otáčení displeje)

dubraro

Gravitační senzor.

mzm

Konkrétně se teď dívám na elektroniku BeeCore F3 (DSMx verze)

mzm

Tíhové! To mě nenapadlo. Tak jednoduché to může být. :)