meereg

Jak je zákonem upraveno vlastnictví osobní zbraně vojákem? Je nutné mít zbrojní průkaz?

Odpovědi
gecco

Zřejmě myslíš situaci, kdy si profesionální voják chce koupit vlastní (soukromou) zbraň – ano, musí mít na svou osobu vystaven ZP patřičné kategorie.

lexx

ano, musí…nejsme ve Švýcarech kde každej záložák má ve skříní kvér, a nás by ho pivní Švejci prochlastali nebo prodali židovi do bazaru

setapouch

Pouze upresnim, ze zbrojni prukaz se deli na skupiny, ne kategorie. Do kategorii se deli zbrane.

gecco

Jo jo, máš pravdu…
😉