plebs

Jak je uzavřena kauza Vrbětice?

Na jaře proběhlo několik zpráv z médií a od politiků do podzimu bude vyřešeno.
BIS, vláda, NCOZ a opozicí potvrzena pouze jedna verze o diverzi ruských agentů GRU i Ministr zahraničí podal již žádost RF o náhradu škody. Pro soud to musí snadné a jednoduché vynesení rozsudku.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kauza samozřejmě není uzavřena, protože soud (naštěstí) nerozhoduje na základě toho, že je to „plebsu“ jasné.
Otázka je navíc trapná kvůli tomu, že zrovna předevčírem byla medializována žádost o právní pomoc odeslaná do Ruské federace a zároveň aktualizován stav strestního řízení:

Zdroj: https://verej­nazaloba.cz/ksz-brno/tiskova-zprava-ze-dne-22-9-2021-vrbetice/

Další odpovědi
Ametyst

Výsledkem je, že Rusko bylo vyloučeno z tendru na dostavbu Dukovan. Západ se raduje, užiteční idioti v ČR také.

plebs

Pepa25 nesleduju každý den média poněvadž jsem čistokrevný vidlák, ovšem pokud existuje pouze jediná možnost o akci GRU a ministr podá žádost o náhradu škody RF potvrdí to vláda, vyhostí se velká část mužíků do RF a vše potvrdí president republiky, tak v tom případě mistři a odborníci z matičky Prahy by neměli vůbec pochybovat poněvadž věc je 100% jasná.

EKSOT123

Asi z toho nevyvodily žádné závěry, ale před časem se objevila zprávička, pokud si dobře pamatuju tak vyvozená z trasy pohybu jejich mobilních telefonů, že ruští agenti se pár dní před výbuchem pravděpodobně v Ostravě setkali s majiteli skladu. Což by pak bylo už úplně zamotané. Obě strany to ale popřely.