Kuf32e

Jak je to vůbec možné?

https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/madar­sko-viktor-orban-koronavirus-dekrety-zakon-demokracie-diktatura.A200331_102­159_zahranicni_bro
Ja myslel že je to proti zakladnim principum EU. Proč se k maďarsku nepřipojí dalsi staty?

Dany – ale právo eu je přece nadřazené.

Odpovědi
Kepler

Německým médiím a EU prostě samostatná politika členských států nevoní. Maďaři a Poláci na Brusel často kašlou a to jim taky vadí. Viz absolutní zákaz potratů v PL – naprostá konina. Na druhé straně se oba státy od demokracie opravdu vzdalují.

da ny

V rámci zákona jepřece možné vše.
Zákony schvaluje poslanecká sněmovna každého jednotlivého státu.
Musí jít o většinovou shodu.
Co stát, poslanec, jedinec, občan země, to jiný názor.
Pokud jiné vlády zemí EU nemají stejnou potřebu/názor/am­bice, „neopisují od sebe“. ;)

Mc Merkurion

… ono by to chtělo sledovat delší dohu, pak by se člověk článku nedivil a dal mu za pravdu … mimochodem, Polsko má k tomu taky pěkně nakročíno, naposled to dorazilo s těma potratama …
… důsledek jenten, že tyto jmenované státy budou kráceny na dotacích …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

dany: dekret nemusí mít povahu zákona schváleného parlamentem. Je to nařízení hlavy státu. Tím se to stává nedemokratické. Viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dekret