Chapadláček

Jak je to teď s 3. dávkou očkování? Musím na ni, jinak předchozí dvě propadnou?

A pokud nyní nemusím a nepropadnou, co když na podzim vypukne vlna číslo XXX a bude opět nutné a propadnou mi dávky pak?

.

Odpovědi
elkon

Je to otázka zdraví každého jednotlivce. Ne jestli musíš, nebo nemusíš. Jak dávky navazují už bylo mnohokrát popsáno. Účinek každého očkování postupně klesá, proto je nutná obnova. To ale není nic nového.

Pepa25

Do 9 měsících vám očkovací certifikát propadne (v případě nejčastější vakcíny Comirnaty). Po 5 měsících můžete jít na přeočkování (i v současné době), praktičtější ale bude přeočkování před podzimní sezónou (zaznamenal jsem, že doporučení v totmo smysl vyřkl i současný ministr zdravotnictví).
Zda bude a v jakém rozsahu další vlna samozřejmě nikdo neví. Osobně se domnívám, že vzhledem k vysoké promořenosti a ekonomickým a sociálním dopadům předchozích vln bude velká nevole (občanská i politická) vůči plošným opatřením. Samozřejmě nelze vyloučit, že pro některé situace (např. hromadné akce, cestování do některých zemí atd.) může být požadováno potvrzení, které bude jako jednu z možností obsahovat platné očkování. Osobně proto očkování certifikáty nevyhazuji a Tečku neodinstalovávám …

Zdroj: https://covid­.gov.cz/opatre­ni/ockovani-proti-covidu-19/docasne-povoleni-pouziti-registrovanych-lecivych-pripravku

led

Oficiálne 3.dávka je posilnenie predchádzajúcich dvoch očkovaní. Nie je to priamo očkovanie.

Poznámka, ak pozriete „záručnú dobu“ vakcinácie, nie sú „večné“ a na jeseň v prípade potreby začínate znova potrebný kolotoč. Pôvodný Covid19 zmutoval, prišli ďalšie nákazy a na obzore už prichádza „Planéta opíc“, ďalšia meganákaza „Opičí neštovice“
Ale nebojte sa, podľa scifi filmov série „planéta opíc“ človek zvíťazí, tak verme, že zvíťazí aj v skutočnosti

https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-opici-nestovice-se-siri-evropou-prvni-pripad-hlasi-svycarsko-203274

Ametyst

Jak může propadnout očkování? Jako by vůbec nebylo? Tak k čemu je, když nemá účinek?

led

Ametyst, sú rôzne druhy očkovacích vakcín. Pri niektorých stačí jedno očkovanie, aby si organizmus vytvoril protilátky, pri iných treba očkovať opakovane.

_Bůh_

Ametyst byla na očkování asi jenom jako dítě, a pak už nikdy 😂

Pepa25

Ametyst: je poměrně logické, že účinnost očkování v čase klesá. U chřipky se vzhledem k mutacím očkuje každý rok, třeba u tetanu jednou za 10 – 15 let.