Hykam

Jak je to správně Holandsko nebo Nizozemsko?

Nejlepší odpověď
quentos

správně je Nizozemsko, Nizozemí (Nederlanden). Holandsko (Holland) je jen jednou z jeho částí. Bohužel se však tento nesprávný název dost vžil.

Další odpovědi
Stephanie

Nizozemsko, zrovna dneska jsme si tom povídali ve škole. ;)

Výletník8

Už je otázka uzavřená, takže poznámka do diskuse:
Holandy = Severní a Jižní Holand ( jakési jádro státu)
Holandsko = Holandy a k nim připojená území, tedy totéž, co tvoří Nizozemské království
Nizozemí = oficiální název státu, ale také historicky skupina zemí, kam se počítal i kus dnešní Belgie a snad Německa