neli13

Jak je to se slevou na dani u studenta?

Ahoj, chci se zeptat, jak je to se slevou na dani pro studenta. Mohu ji uplatnit třeba na měsíc květen u jednoho zaměstnavatele a v červenci jindy nebo je to omezeno na jednoho zaměstnavatele v rámci jednoho roku. Díky za rady.

Odpovědi
ivzez

Slevu na dani lze uplatnit na základě podepsaného prohlášení k dani z příjmu,
které lze podepsat vždy jen u jednoho zaměstnavatele.
Je nutné napřed zrušit podpis u jednoho zaměstnavatele
a následně podepsat u dalšího.

Tzn., že pokud budete jeden měsíc pracovat u jednoho zaměstnavatele
a další měsíc u jiného, můžete slevu (postupně) uplatnit u obou.
Doplňuji:
A o základní slevě na dani na poplatníka víte (2.070 Kč měsíčně)?