Pavel1212

Jak je to s daní z příjmu u studentů?

Nedávno jsem v září podepsal přiznání k dani na brigádu č. 1, kde budu pracovat jen pár dní v říjnu. Pár dní poté jsem podepsal přiznání k dani na brigádu č. 2, kde pracuji již teď v září, chystám se však do konce tohoto měsíce s touto brigádu přestat. Vadí v tomto případě, že jsem v jednom měsíci podepsal dvě přiznání nebo je to jedno, když brigádu č. 1 budu vykonávat až příští měsíc a tedy se měsíční mzdy nebudou překrývat?

Děkuji za vysvětlení 🙂

Odpovědi
da ny

Pojem „brigáda“ daňový zákon nezná.
V zásadě uzavíráte pracovní poměr jako HPP, DPČ A DPP (na internetu je mnoho informací).
Od typu pracovní smlouvy se odvíjí vše ostatní..
Vás se zřejmě týká DPP (max. 300h v roce na 1 pracovní činnost).
DPP můžete mít několik i u jednoho (rozdílná pracovní činnost) nebo více zaměstnavatelů.
http://finpara­da.cz/2155-Studenti-dan-z-prijmu-casto-plati-zbytecne.aspx

ivzez

Vadí.
Přiznání k dani z příjmu nesmí být souběžně podepsána
u dvou nebo více zaměstnavatelů.

Zrušte prohlášení u zaměstnavatele, u kterého budete pracovat až v říjnu
a podepište je znovu po skončení dohody u prvního zaměstnavatele.
U prvního zaměstnavatele nic rušit nemusíte, platnost podpisu na prohlášení
skončí spolu s ukončením dohody.

___
Jen oprava překlepů…

lota

Mám za to, že se to vyplňuje za každý měsíc zvlášť. Na daný měsíc to může být vždy jen u jednoho zaměstnavatele. Ale jistá si nejsem, už je to dávno, co jsem to řešila. Kdyžtak se dá zeptat tu: http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/pracovni-pravo-a-mzdy/