Kura

Jak je to se skodlivosti koureni doutniku ?

Doutniky se neslukuji jako ty smradlavy cigarety.

Potahnu doutnik, vyfouknu pres bily papirovy kapesnik a je tam hnedy flicek, kdyz potahnu cigaretu a vyfouknu pres bily papirovy kapesnik, tak tam zustane obrovsky cerny flek.
Dotniky nemaji filtry, ve kterych je ukryto dalsi svinstvo.

Proc je tedy na doutnicich take varovani, ze skodi zdravi ?

Odpovědi
anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-obcasne-koureni-doutniku-skodlive

Deli

Sice se nešlukují, ale kouř se dostává do ústní dutiny – neprospěje Vašemu dechu, neprospěje zubům a může způsobit onemocnění jazyka, patra…
NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT!

venkovan

Podstatná otázka je – proč kouřit. A až potom je otázka zda škodí či neškodí. V každém případě kuřák vdechuje do úst atd. kouř z nedokonalého hoření. Takže škála škodlivin u doutníků, dýmek a cigaret bude prakticky stejná.
V rodině jsme měil vyznavače doutníků. odešel z našeho světa krátce po 60ti letech na rakovinu ústní dutiny.
Je to volba každého z nás. Kouřil – umřel. Nekouřil, umřel taky ale dřív – přejela ho tramvaj.