Jak je to s trvanlivostí krájených uzenin na krámě?!

Nad pultem visí cedule: doba trvanlivosti krájených uzenin je 48 hodin!!! Toto upozornění se mi zdá v pořádku, ale pokud obchodník v pondělí načne šišku salámu a (třeba) v pátek ji má ještě třetinu na pultě, zdá se mi, že toto upozornění je jaksi v rozporu! Jaký je váš názor!
Doplňuji:
Ten salám byl uveden jen pro ilustraci. Samozřejmě jde o veškeré druhy krájených uzenin, tedy různých šunek, nářezů …

Odpovědi
anonym

Krájené nebalené masné výrobky MUSÍ být prodány do 24 hodin od nakrájení…

anonym

V rozporu zde nic není. Nakrojená šiška salámu se rozhodně nerovná krájené uzenině.

arygnoc

horné kolečko, to okoralé, okysličené, zelené, sa zahodí a salám ja zasa čerstvo nakrájaný.
jednoduché, nie?

iceT

Podle toho jakýho salámu,třeba suchej salám vydrží dýl jak junior