Avatar uživatele
VeRe1983

Jak je to s novou vyhláškou MMR a běžným vytápěním bytu, nájemník si připlatí, nebo nikoliv?

Protože udeřily mrazy, tak mě začala zajímat otázka vytápění, jak je to vlastně s tou novou vyhláškou MMR. Koeficient na předpise, který jsem obdržel je 0.6. Mám to brát tak, že si oproti nynějšímu stavu polepším, anebo naopak pohorším? Jsem v druhém patře na rohu paneláku, mám balkon, plastová okna. Byt cca 30 metrů čtverečních.

Doplněno: Topím naprosto normálně, tedy v tom smyslu, že se nežinýruju, mám tu lino, je mi zima na nohy u PC a v bačkorách bych se přizabil. Celou zimu cca na 22°C. Akorát problém je v tom, že sousedka od vedle na mě nepokrytě parazituje, chodí ve svetru a zeď od ní je studená, takže se obávám, abych tu vyhlášku neodnesl já.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1990 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Pokud jsi šetřílek a necháváš se vytápět sousedy, zaplatíš víc. Pokud topíš na plno a vyhříváš i spořivé sousedy, zaplatíš míň.

Právě na ochranu před touto parazitující sousedkou byla vyhláška vyrobena. Pokud to někdo nezmrší, tak by ona měla zaplatit část celkové spotřeby, i když to má doma zavřené a chodí ve svetru a nechá si ohřívat byt od tebe.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Záleží jak hodně jsi na topení šetřil. Jestli hodně tak budeš platit víc. Toť logika
nové vyhlášky. Jinak tady to stanovit nejde. Počítá se to v rámci domu.


Když přesně tak přesně viz :
http://photo.uloziste.com/…

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Šetřílci, co se nechají vytápět od sousedů, zaplatí minimálně 80% spotřebovaného tepla, bez ohledu na údajích měřičů, jinak podle rozklíčování a měřičů na radiátorech. Ti, co topí poctivě, doplatí zbytek podle stejných pravidel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Zatím nejlépe to popsal
Klaproth
Kepler

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek