Kelt

Jak je to s nosností umělých hmot, respektive pevností?

Nevím, zda jsem použil správný termín, ale koupil jsem meloun a nesl jsem ho v tašce Albert a každou chvíli jsem se musel zastavovat, protože se mi zdálo, že se taška natahuje. Meloun měl asi 5 kg. Stejné je to s balením PET lahví. Nemohu já a asi nikdo jiný nést nepřetržitě jedno balení třeba několik km. Musím si odpočinou já i materiál.Ale jaká je nosnost těchto materiálů, to nevím. Ví to někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Plastických materiálu jsou spousty a uměj toho vydržet opravdu hodně. Otázkou je, z jakého typu plastů a s jakou kvalitou jsou vyráběny ony tašky. Zkusil bych se podívat na netu po nějakém distributorovi, nebo výrobci, tam by materiál i mechanické vlastnosti měly být uváděny.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?num=100&l­r=lang_cs&new­window=1&biw=14­34&bih=761&si­te=webhp&tbs=lr%3A­lang_1cs&q=nos­nost%20igelitov%C3%BDch%­20ta%C5%A1ek&=&=&oq=&gs_­l=

Další odpovědi
Drap

U každého materiálu je nosnost jiná. Přesné technické údaje se můžeš dozvědět od objednatele, nebo od výrobce.

JájsemRaibek

Já jen upřesním odpovědi dvou odpovídajících.
V případě tašky ve které jsi nesl meloun bych nehledal informaci u výrobce, ale u prodejce oné igelitové tašky.
Jsou tašky na 2kg, 5kg a další. Tedy na pět kil by měla bez „natahování“ unést pět kilo.

Dochy

Opravdu hodně různé. Pokud cítíš, že se materiál chystá prasknout, tak tomu věř. Já to párkrát ignoroval a pak to prasklo 😉

klob1

Je skutečně různá i podle toho, jak to kde kdo ošulí na kvalitě. (např ještě z dob pana Brnky, plast do dneška vydržel, ale ten samý výrobek po době pana Brnky už nevydrží ani rok, prostě se rozsype). Ale umí i dost asi vydržet, když mohou už se vyrábět i ventily v autě z plastu, kde by to člověk nečekal. Jo, celý svět je samý plast už existují i ostrovy v moři a jak jinak, z plastu. Už i některé přírodní vody obsahují mikročásti plastu. Zaneřádí člověk celý svět tím, takže by jsme si všichni měli uvědomit, k čemu také ten plast je a co se s tím pak stane. A nevěřte tomu, že se skutečně ekologicky recykluje. Houby, pálí se ve spalovně normálně, jako jiný bordel, jen z toho ty boháči mají elektriku a profit, tak max. my všichni pak hezký vzdoušek. A nejen vzdoušek. Uvědomme si, co by bylo ekologičtější? Chrlit megatuny plastu nebo omezit výroby a třeba skutečně používat obaly, které nezaneřádí vše kolem? Jednoduše každý má tu možnost rozhodnout, co s celou planetou je a bude. Nežli za 1kg plastu a mít ušetřenou 1kč, by bylo jednodušší spíš nevyrábět toliká plast a ušetřit, tím více peněz i. A výsledek, by byl i to tzv. Eko.
Kamarád je chemik, tak ledaco o plastech mi vyprávěl. že záleží ne směsi, co do toho se dá, jaké tvrdidlo se dá. je to o složení plastu, proto se delí na mnoho druhů. A tím i, to co dokáže plast vydržet. Právě rozdíl je v použití.

mosoj

To nevím, ale vím jak je to s nosností slepic.

Buď to vydrží, nebo ne.