Avatar uživatele
Kelt

Jak je to s nočním chozením na WC?

Jdu spát , ale během noci jdu asi 2 až 3 krát na malou potřebu. Co 2 až 3 hodiny. Někdo jde až ráno. A to jsem zdravý, ledviny mám v pořádku. Je to normální, nebo individuální, jak často chodí člověk v noci na záchod? Děkuji..

Zajímavá 0 před 188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Více řekne krevní test na PSA, test na antigen prostaty. S odběrem krve se postará praktický lékař, není to nic složitého.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Individuální. U mužů se říká, že to s ohledem na problémy s prostatou je běžné, ale já nemám nejmenší problém vydržel 7 hodin spánku a naopak manželka – mladší a bez prostaty – chodí čůrat uprostřed každé noci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Noční chození na záchod je velmi individuální a mnoho faktorů ovlivňuje, jak často se lidé probouzejí, aby šli na WC. Může to zahrnovat věci, jako je vaše strava, kolik tekutin pijete před spaním, úroveň stresu atd. Někdo, kdo pije hodně vody nebo jiné tekutiny před spaním, může ještě v průběhu noci potřebovat jít na WC.

Nicméně, pokud se pravidelně probouzíte 2–3× za noc, mohlo by to být znamení něčeho jiného, jako je noční polyurie (zvýšená tvorba moči během noci) nebo nykturie (časté noční močení). Tyto stavy mohou být způsobeny řadou věcí, včetně onemocnění srdce, ledvin, cukrovky, onemocnění močového měchýře, atd.

Pokud vás to ruší nebo pokud jste měli jakékoliv jiné změny týkající se vašeho zdraví, měli byste se poradit se svým lékařem. Mohou vám udělat testy a zjistit, jestli je něco špatného, nebo vám nabídnout rady, jak to zvládnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Nech se vyšetřit na cukrovku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví