Mp2

Jak je to s nahráváním telefonátů ?

Když mi někdo zavolá a sdělí mi, že je hovor nahráván…
…pokud pokračuji v hovoru, lze takový hovor použít i jako důkaz u soudu.

Co když ale ve chvíli, kdy mi druhá strana oznámí, že je hovor nahráván, začnu dělat blbého a budu říkat věci typu: „halo, slyšíme se, něják vám to vypadlo, halo???“…
A pokaždé to řekne znkvu, budu to opakovat stále dokola..

Můžu se takto úspěšně bránit, že jsem ho neslyšel to říct, pokud dotyčný hovor u soudu následně použije?

Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Důkaz k čemu, když ti ještě nic neřekl? Nemusíš dělat blbého, stačí říct, že si s ním nepřeješ mluvit a nemá co nahrávat.

Další odpovědi
led

Máte 3 možnosti:
1 – vyjadriť súhlas a pokračovať v hovore
2 – vyjadriť nesúhlas a nepokračovať v hovore, vypnúť hovor
3 – bez slova skončiť hovor

okrem toho si k číslu spravte poznámku – „nahráva“

Filip84

Co máš pořád s tou pasivní agresivitou? S tou se dá vypořádat raz – dva:

Fysická osoba nepodnikající si může nahrávat hovory, jak libo, tedy vlastní hovory, je na to judikát ÚS a vůbec Tě o tom nemusí informovat, a ano, cokoli řekneš, může být použito proti Tobě.

Stejně tak Tě může nahrávat bez toho, aby Tě o tom informoval, orgán, má-li k tomu zákonné zmocnění. Cokoli vypovíš sua sponte, může být použito proti Tobě, avšak pokud odpovídáš na dotaz, musíš být, aby to proti Tobě mohlo být použito, poučen (což neznamená, že se to musí dít tak, abys tomu rozuměl!).

Pouze právnické osoby, případně fysické osoby podnikající, Tě musí o nahrávání informovat a potřebují Tvůj souhlas, který lze udělit i konkludentně, tedy tím, že v hovoru pokračuješ. Pokud záznam hovoru odmítneš, hovor bude prostě ukončen.

Pokud bys dělal hňupa a pořád dokola opakoval, že nerozumíš, neslyšíš atp., no tak ten hovor bude za pár desítek vteřin ukončen. Oni, totiž, jsou operátoři linek, v tomto směru, jednoznačně instruováni.