hubickova

Jak je to s nabíjením mobilu nebo tabletu ve Velké Británii?Potřebuji nějakou redukci na zásuvku?

A nebo jsou tam stejné zásuvky jako u nás? A adaptér koupím u nás? A nebo i tam?

Odpovědi
Vivien3

Mají tam jiné zásuvky, potřebuješ adaptér :)

anonym

Vyber si adaptér dle libosti:

Jestli tam, tak to nevím, ale raději si ho kup u nás. Nestojí moc, viz odkaz.

Zdroj: http://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=a­dapter%20anglie

gecco

Lépe je koupit adaptér u nás – tam bude ´dražší a taky se neprodává na každém rohu, nákupem v Česku si ušetříš stres…
😉

led

Anglické zásuvky sú na 3 ploché kolíky s bezpečnostnou poistkou, ktorá sa uvolní len keď sú všetky 3 naraz odtláčané kolíkmi vidlice… http://zasuvky­.hw.cz/index.php?kod_ze­me=GB Preto je lepšie použiť buď univerzálny cestovný adapter (s variáciami najčastejšie používanými zásuvkami na svete), alebo adapter z anglickej normy na českú (euro) normu.
https://www.go­ogle.cz/search?q=ces­tovn%C3%BD+adap­ter+cz&es_sm=93&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ved=0CEQ­QsARqFQoTCMqJwOz­x8ccCFUgwGgod­GTECzQ&biw=1093&­bih=514

arygnoc

adaptéry možno kúpiť prakticky všade od £ 1 (ako kde).

podľa dĺžky pobytu doporučujem ale zakúpiť buď univerzálnu nabíjačku (v británii) s výmennými adaptérmi alebo priamo nabíjačku k tabletu v británii (cca od £ 20–30, podľa typu a predajne).
pokiaľ sa dá nabíjať cez usb, usb >vidlice/nabíjačky< (alebo usb rozbočovače s napájaním) do siete sa dajú tiež kúpiť lacno.

na vašom mieste by som odložil nákup do británie, kde si určite v akomkoľvek obchode s počítačmi či elektronikou určite vyberiete i podľa ceny.

😉

Ka-Si

jsou tam jiné koncovky, ale dají se sehnat téměř všude …

led

V núdzovom prípade sa dá použiť naša vidlica aj bez redukcie, ale nedoporučujem to praktizovať.

gecco

Pro případ nouze si vozím českou zásuvku a na druhém konci káblu dva banánky…
😉
Zatím jsem uspěl všude…
Ale je fakt, že je to můj přípravek a já jej používám – nepůjčuju…
😉

led

Nechcem detailami zvádzať našich turistov k úrazu elektrickým prúdom, alebo založeniu požiaru.