Posspi

Jak je to s monetizací na YouTube u kanálu vytvářející obsah v angličtině?

Jestliže si založím YouTube kanál a budu na něm veškerá videa nahrávat v angličtině a převedu jej zkrátka na zahraniční publikum, přičemž se mi nějakým způsobem podaří uspět a nasbírat třeba 20 000 odběratelů.. vydělával bych za zhlédnutí české koruny (jelikož bych měl českou IP adresu, účet založený v Česku, vše by se odehrávalo v rodné zemi) nebo by mi peníze na účet chodily v dolarech? A byly by třeba větší, než v Česku? I když bych měl „pouze“ těch 20K odběratelů?

Dá se někde nastavit spektrum v podobě toho, komu se mají videa doporučovat, v čem peníze vydělat a podobně? Je tady někdo, kdo tomuhle všemu opravdu rozumí a má ověřené informace?

Díky všem za příspěvky.

Odpovědi
Imbecil.cz

Pokud se něco nezměnilo od doby, co jsem to dělal, tak by se ti výdělky z videí měly přičítat na účet AdSense. V něm bys buď měl mít možnost nastavit si měnu, v které chceš dostávat peníze a nebo ti nějakou (asi lokální měnu země, kde žiješ) systém vnutí.

Posspi

Imbecil: Aha.. tak to je zajímavé. Mohu se zeptat, proč už to neděláte (když z vašeho komentáře soudím, že jste se dostal přes hranici 1000 odběratelů a tím pádem už monetizaci měl zapnutou)? Nebo byly v té době podmínky jiné?

Imbecil.cz

Já to dělal ještě v době, kdy ani nebyl potřeba minimální počet odběratelů. Dělal jsem videa z cestování, spíš pro zábavu (žádné ambice stát se hvězdou na YouTube). Ale občas se některé video chytlo, hlavně, když si ho někdo vložil do webu. Pak mělo co měsíc slušné počty shlédnutí, tak jsem si prostě nastavil monetizaci a nechal to plavat.

A po pár letech přišel e-mail od robota, že mi ruší AdSense účet a bylo po srandě :)

Posspi

Tak to mě mrzí. Taky jsem zvažoval točení na YouTube, ale ještě uvidím. Mimochodem jsem si pročetl 1. lekci z kurzu na webu a docela mi pomohla.. jsem zase o krok dále k mému snu, čímž je vydělávání prostřednictvím FB stránky.

(Minule jste mi odpovídal na dotaz ohledně monetizace na FB stránce se 2000 liky:) )

Imbecil.cz

Super, to jsem rád, že to pomohlo!

Možná vám pomůže i ten nejnovější článek o AdSense. Sice to není určeno pro vydělávání na YouTube, ale člověku to dodá trochu rozhledu v tom smyslu, že existují alternativy k AdSense a hlavně, že o ten účet se dá přijít velmi snadno, takže stojí za zvážení používat YouTube jen jako jeden z více způsobů výdělků. Když bude fungovat monetizace přímo na YouTube, super, když se cokoliv pokazí, tak ať z videí chodí třeba lidi na váš web, kde máte vše 100% pod kontrolou a můžete si ho monetizovat fůrou způsobů.