Avatar uživatele
Stříbrný

Jak je to s informacemi, které přijímáme?

Pokusím se vysvětlit, co mám na mysli. Většinu informací získáváme zrakem a ostatními smysly. Když se podívám na určitý objekt, tak přijímám určitou informaci a mohu mít nějaký pocit. Ale to, co vidím, si mohu vyfotit, dát do PC a tento soubor má několik kB např. Znamená to, že já pohledem přijímám za jednotku času, pokud se dívám na stejný objekt, přibližně stejné množství informací, jako má ten soubor? Dívám se např na Národní divadlo a udělám si foto, které vložím do PC, tak podle velikosti souboru zjistím velikost přijaté informace? Nebo slyším nějakou píseň, stáhnu si to jako mp3 a mohu říct, že jsem přijal tolik informací, jako je velikost daného souboru? Přečtu si knihu, kterou si mohu stáhnout a uložit, znamená to, že přečtením knihy jsem přijal stejné množství informací, jako je velikost souboru? Stejně u filmu apod.? Děkuji.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zajímavé, bohužel základní myšlenka je celá špatná.
Zaměnuješ informaci jako takovou s formou uložení dané informace.
Navíc je to dost zjednodušené, oko nepříjmá obraz stejně jako fotoaparát a zpracování obrazů je už úplně jiné než uložení obrázku na pamětovou kartu například.

Pouze jsme si našli způsob "imitace" smyslů. Uložení informací v PC se nedá vůbec porovnat s uložením informací v mozku, které ani nevíme jak přesně probíhá - uložení myšlenek, vjemů a těžko na to tedy můžeš použít jednotky.


Avatar uživatele
Stříbrný

PC je vcelku primitivní protéza, to nesrovnávej, mozek funguje jinak ale jak ? nikdo neví jenom vědátoři se tváří že to ví, houby


Avatar uživatele
Pokročilý

Mozek funguje jinak, ale pokud chceš nějaké srovnání tak má zhruba kapacitu 500 terabitů. Je to ale jako srovnávat vynaloženou energii auta a běhu při stejné vzdálenosti.


Avatar uživatele
Zlatý

WTF???


Avatar uživatele
Zlatý

tak nějak to bude ..pokud seš zdravej, vnímáš a cítíš, tudíž ti smysly pracujou jak maj, tak při pohledu na nároďák v pravý poledne stahuješ cirka 400kb, ale při extra vyjímečném počasí bez vlhkosti a smogu až 600kb, dále jen "kilo". No ale pokud seš už nějak jetej a máš cca 5 dioptrií, tak při takovým pohledu stahuješ cirka tak do 80ti kilo, né víc ;q
..zkrátka když v přítomným životě nejseš nějak v kondici, zůstává ti mnohem větší kapacita nevyužitý paměti ;q

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1066
Zlatý Hlada 979
Zlatý ge0rge 978
Zlatý gecco 905
Zlatý led 898
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 685

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.