berry38

Jak je to s dohodou o pracovní činnosti a pojištěním?

Vím, že od letošního roku se zvyšuje částka na 3000kč, kdy zaměstnanec, který částku nepřesáhl nemusí platit pojištění. To je až od částky 3000kč. Nevím ale kolik kč to ale dělá, kolik musí platit zaměstnanec který tuto částku přesáhl za zdr. a soc. pojištění?

A ještě jak by to bylo v případě, že by člověk byl veden na úřadě práce? Tam také nemusí platit do částky 3000kč a pak ano, nebo nemusí platit až do částky 6500kč což je hranice, kdy může být člověk na ÚP a zároveň si přivydělávat nekolidujícím zaměstnáním?

Odpovědi
autacek

Musím říct, že fakt obdivuji ty, kteří dokážou na tyto otázky neustále dokola odpovídat.

ivzez

Berry,
nemám chuť tu vypisovat všechny možnosti. Něco si k tomu
zjistěte a pak se ptejte konkrétně na svou situaci. (Výše pojistného
nezávisí jenom na výši příjmu.)

Jinak pozor, ta částku, kterou nelze překročit, je 2.999 Kč.
Od 3.000 už se pojistné odvádí.