sisinec123

Jak je to s cestováním ze Slovenska do ČR?

Má k nám přijet rodina ze Slovenska, ale bojí se, že si budou muset platit testy na COVID-19. Že prý to někde četli. Ale co jsem se dočetla já, tak to platí jen pro země v červené zóně. Jak to teda je? Budou muset podstoupit nějaké testování, nebo se nic nestane? Děkuji

Odpovědi
Pepa25

Pro vstup do ČR pro občany EU (tedy i Slováky) aktuálně platí omezení POUZE pokud vstupující osoba pobývala déle než 12 hodin v posledních 14ti dnech v zemi v červené zóně. Pokud nikde v zahraničí nebyli, tak na příjezdu žádné omzeení není.

Pokud se chtějí vrátit, tak bych si ještě ověřil na webu MZV nebo ministerstva vnitra Slovenska, jak je to s příjezdy na Slovensko.

Zdroj: https://www.mvcr­.cz/docDetail­.aspx?docid=22239079­&doctype=ART

elkon

Proč se nezeptáte na stránkách ministerstva zahraničí nebo zdravotnictví. Budete mít odpovědi z pravých míst než nějaké dohady zde.