Otazník123

Jak je to aktuálně s ubytovacími službami?

Je možné se v aktuální situaci ubytovat např. v hotelu nebo ubytovně. Našel jsem na webu ministerstva že je možné se ubytovat za účelem pracovních cest apod. Bude tedy nutné na recepci předložit např. pracovní smlouvu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pracovní smlouvu je nutné ukázat maximálně Inspektorátu práce, případně zdravotní pojišťovně nebo ČSSZ (OSSZ).

K ubytování ji nepředkládáte.

Další odpovědi
Kepler

Recepce se stará o ubytování a ne dodržováním vládních opatření, není to dozorčí orgán. Určitě nebude zkoumat důvod ubytování. Někde jsem dokonce četl, že i samotná policie je bezradná, pokud je o cestu do práce na noční šichtu, protože to nemá jak ověřit. Dokonce to má i své výhody – pokud má hotel svou restauraci, klidně můžeš jít i na pivo.

Pepa25

Viz předchozí odpovědi. Ještě bych doplnil, že praktický problém může být paradoxně hlavně s hotelem / ubytovnou: řada jich úplně zavřela, pro pár potenciálních hostů se jim neoplatí platit režie (personál, topení atd).