poa.li

Jak je těžké smířit se s tím, když pro něco nemáme vysvětlení?

Je lepší za každou cenu nějaké najít a to pak považovat zá názor? Díky..

Nejlepší odpověď
anonym

Lehké to není,ale podstatné je – pro co.
„Najít“ vysvětlení někdy prostě nejde.
Když uslyšíš dusot kopyt,budou to téměř jistě koně.
Zebry těžko.
To platí pro TOTO místo.
V Africe?
Atd.

Další odpovědi
Losos

Smířít se s tím je velice těžké a spousta lidí to nedokáže. Myslí si, že neexistuje nic, co by nešlo racionálně vysvětlit a tak raději budou vymýšlet přerůzné teorie, než aby uznali, že to prostě jejich chápaní také není schopno pojmout.

Jak tak nad tím přemýšlím, i já se tak někdy chovám, snažím se chovat, jako že mě nedokáže nic překvapit, snažím se sám sebe sebeklamnými teoriemi ujistit o něčem, co jsem si třeba sám vymyslel.

Je to možná o tom, že „silní“ jedinci, zvyklí mít vše pod kontrolou, jsou náhle vykolejení z toho, když něco jde mimo ně, mimo jejich koleje, co nedokáží vysvětlit. A aby se necítli oslabeni, raději vymyslí tento klam.