zjentek

Jak je na tom současně Bruce Willis?

Nikde nemůžu najít žádný pravdivý drby 🤷‍♂️

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nejspíš se nic nemění ani nezlepší. Je mi to líto.
Mám video z července 2022
https://www.he­llomagazine.com/he­althandbeauty/he­alth-and-fitness/2022072314­6208/bruce-willis-appearance-stuns-fans-video-daughter-mabel-months-after-aphasia-diagnosis-health/

Další odpovědi
marci1

Poslední zpráva je z 7/2022 (viz odpověď „Ametyst“).
Léčba afázie je náročná. Dobrou zprávou je, že se v mnoha případech dá afázie řešit a zlepšit. V lehčích případech je možné i úplné vyléčení. Špatnou zprávou je, že je to strašlivá dřina. Pomáhají s tím logopedi a jejich služby by nemocný měl vyhledat ještě ve chvíli, kdy leží v nemocnici s afázií v akutní fázi, například ihned po mrtvici, protože první dva měsíce bývají pro obnovu řeči zásadní. Při rehabilitaci je také potřeba sehnat si logopedickou péči a cvičit sice krátce, ale často, minimálně několikrát týdně. Postupně se může naučit cvičení vést i člen rodiny, hlavní je s ním ale nepřestávat, i když se zdá, že nedochází k žádným pokrokům. Může se totiž stát, že se stav zlepší až po několika letech cvičení. ☹
https://zoom.i­prima.cz/zaji­mavosti/afazie-priciny-lecba