Avatar uživatele
zjentek

Jak je možný, že mně easy lítá komár v kokpitu při 80 km v hodině a nerozplajzne se na zadním skle zevnitř?

Kategorie HMYZ.


…A nešlo jej ani vybrzdit do čelního skla… zevnitř. );

Zajímavá 0 před 1398 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ve skutečnosti jde o samičku, tedy komářu. Ta nalítá dost, něčím ji pohosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to uplně stejný jako s váma, sedačkama nebo nákladem. To je co? Magie!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Pokud máš budku uzavřenou a nefuní ti tam vítr rychlostí tornáda, komár ani neví, že letí 80desátkou. To je prostě ta relativita, dobře by ti to vysvětlil ruský filmař Ejznštejn. Nebo Einstein, teď nevím. Ale kdybys měl káru, jako já, se zrychlením z nuly za 3 vteřiny, tak by to komár možná neustál a pes na zadním sedadle by se nacpal do kufru. Jo, takovou káru sice nemám, jen digitální váhu, ale ta má stejné vlastnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Tomu se říká inerciální vztažná soustava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To je zajímavé. Jak to že se nerozplácneš o zeď když se s tebou otáčí zeměkoule obrovskou rychlostí. Na kebuli co ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

No dóbře nóó… mně se zdálo, že tam v tý 80ce vlít otevřeným okýnkem a hned si začal uvnitř lebedit, lítat a bzučet, aniž by se čehokoli dotkl, aby se přibrzdil… no, vlastně nevím, jak rychle venku letěl, takže jestli mě dolétl, tak se ničeho chytat nemusel rpo přibrždění, to je jasný. Prostě ke mě vlítl zvenčí a hned v budce lítal mou rychlostí. Sorry, moje chyba…

před 1396 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Astaroth, nebuď přemoudřelej… já, sedačky a náklad se držíme něčeho, co jede! Komár ne. A Fčil mudruj!

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Komár se drží vzduchu, který jede stejně jako ty a sedačky. Pokud se auto s tím vším pohybuje pohybem rovnoměrným přímočarým, jedná se o inerciální vztažnou soustavu.
Proč se nerozplácne o zadní okno při akceleraci nebo o přední při brzdění má příčiny jiné, které souvisí s poměrem jeho (nepatrné) hmotnosti a (značné) manévrovací schopnosti při letu.

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Zajímavé, díky.

před 1396 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Teď jsem přijel.

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Odkud?

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

(;

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek