zjentek

Jak je možný, že mně easy lítá komár v kokpitu při 80 km v hodině a nerozplajzne se na zadním skle zevnitř?

Kategorie HMYZ.

…A nešlo jej ani vybrzdit do čelního skla… zevnitř. );

Odpovědi
anonym

Ve skutečnosti jde o samičku, tedy komářu. Ta nalítá dost, něčím ji pohosti.

anonym

Je to uplně stejný jako s váma, sedačkama nebo nákladem. To je co? Magie!

Kepler

Pokud máš budku uzavřenou a nefuní ti tam vítr rychlostí tornáda, komár ani neví, že letí 80desátkou. To je prostě ta relativita, dobře by ti to vysvětlil ruský filmař Ejznštejn. Nebo Einstein, teď nevím. Ale kdybys měl káru, jako já, se zrychlením z nuly za 3 vteřiny, tak by to komár možná neustál a pes na zadním sedadle by se nacpal do kufru. Jo, takovou káru sice nemám, jen digitální váhu, ale ta má stejné vlastnosti.

dubraro

Tomu se říká inerciální vztažná soustava.

mosoj

To je zajímavé. Jak to že se nerozplácneš o zeď když se s tebou otáčí zeměkoule obrovskou rychlostí. Na kebuli co ?

zjentek

No dóbře nóó… mně se zdálo, že tam v tý 80ce vlít otevřeným okýnkem a hned si začal uvnitř lebedit, lítat a bzučet, aniž by se čehokoli dotkl, aby se přibrzdil… no, vlastně nevím, jak rychle venku letěl, takže jestli mě dolétl, tak se ničeho chytat nemusel rpo přibrždění, to je jasný. Prostě ke mě vlítl zvenčí a hned v budce lítal mou rychlostí. Sorry, moje chyba…

zjentek

Astaroth, nebuď přemoudřelej… já, sedačky a náklad se držíme něčeho, co jede! Komár ne. A Fčil mudruj!

dubraro

Komár se drží vzduchu, který jede stejně jako ty a sedačky. Pokud se auto s tím vším pohybuje pohybem rovnoměrným přímočarým, jedná se o inerciální vztažnou soustavu.
Proč se nerozplácne o zadní okno při akceleraci nebo o přední při brzdění má příčiny jiné, které souvisí s poměrem jeho (nepatrné) hmotnosti a (značné) manévrovací schopnosti při letu.

zjentek

Zajímavé, díky.

zjentek

Teď jsem přijel.

anonym

Odkud?

zjentek

(;