cappuccino

Jak je mozne, ze v serialu Simpsonovi dokazi predvidat budoucnost?

Je snad Matt Groening jasnovidec? Kdo sleduje Simpsonovi, jiste si vsiml, ze v serialech zminuji udalosti, ktere se teprve stanou.
Cloveka to az desi. Vsimli jste si toho?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Není. Není. V seriálu spekulují o ledasčem a při velkém počtu dílů je víc než pravděpodobné, že se občas trefí. Mimochodem „předvídání v Simpsonech“ je oblíbeným předmětem různých konspirací.

Zdroj: https://www.sno­pes.com/collec­tions/the-simpsons-didnt-predict-that/

Další odpovědi
Rokio

Ano, všiml jsem si toho. Všechno ale nepředpověděli správně. Třeba po Donaldu Trumpovi se nestala prezidentkou žena, jak bylo v seriálu Simpsonovi.

Filip84

Proč jasnovidec?

Jsou, v zásadě, dvě možnosti: buďto víš, jak věci a lidé fungují na základě poznání, a pak se dá blízký vývoj praesumovat s mathematickou mírou pravděpodobnosti. Samozřejmě, může ti do toho „hodit vidle“ něco, co (logicky) očekávat nemůžeš, třeba pád meteoritu nebo návštěva Venušanů. Ale jinak se budeš trefovat s určitou procentuální přesností. A jak velká ta přesnost bude, to bude odviset od spousty proměnných.

Pak jsou vysoce sensitivní lidé, a jestliže vysoce sensitivní člověk zaměří své vnímání právě na toto, hodně dokáže odhadnout a „předpovědět“. Namátkou mne napadá Nicolas-Edme Réstif de la Bretonne & La Découverte Australe par un Homme-Volant. Předpověděl parní stroje, létání, a jiné, a to to nebyl žádný vědátor, byl to pornografista, kujebák a pozorovatel života prostitutek, naivní komunista, a tak trochu – možná – ne úplně příčetný. 🙂

Nic moc víc bych za tím nehledal.

zjentek

Možná je to v praxi tak, že týmy odborníků pracujících pro americkou vládu nejprve sledují seriál a teprve potom doporučují vládě postupy 🤷‍♂️

Lgee

Protože to nejsou předpovědi budoucnosti ale to co si na nás mocipani vymysleli, ne vše vyjde, občas někdo umře, nejvic známý je asi útok na dvojčata, v roce 2014, mělo dojít k jadernému útoku ve jménu terorismu, dále nevyšla prezidentka Ivanka jelikož ta umřela. Ani nejvlivnější lide světa neovlivní zda někdo umře

cappuccino

Filip84: Samozrejme se da predvidat spousta veci nebo udalosti. Ale myslim si, ze treba takovy pad dvojcat nepredvidal vubec nikdo!!

Filip84

Otázka je, proč a jak dvojčata padla. Taky to jde říct tak, že ten, kdo to chystal, tak to mohl předvídat, že padnou (protože nárazem letadla by nepadla, na to jsou ty výškové budovy sakra dobře připraveny). 🙂

Pepa25

„nárazem letadla by nepadla“ To zjevně není pravda, když dvojčata padla. Jak je to s s tím padáním třeba tady: https://www.id­nes.cz/technet/­technika/naraz-letadla-muze-mrakodrap-ustat-ale-wtc-nemelo-sanci.A071013_001­816_tec_techni­ka_pka