tvaruzekcz

Jak je možné, že v Rumunsku našli předmět z hliníku starý 250 000 let, a proč se tento předmět ztratil?

V roce 1974, asi dva kilometry východně od rumunského města Aiud, byly při zemních pracích objeveny dělníky v hloubce asi 10 metrů tři malé předměty. Dva z nich byly identifikovány rychle. Šlo o kosterní pozůstatky mastodonta (slonu podobný chobotnatec), který však vymřel již v pravěku. Třetí předmět se však stal obrovskou záhadou. Byl z kovu, asi 20 cm dlouhý, asi 14 cm široký a 7 cm vysoký. Jeho klínovitý tvar vzdáleně připomínal kladiva nebo sekyry, a byl provrtán. Zdálo se. že celý předmět je vyroben z hliníku. Zkoumalo se tedy přesné chemické složení „klínu“ a přišlo se na to, že slitina obsahuje 89% hliníku.

Hliník se v přírodě nevyskytuje v čisté formě, složité elektrochemické procesy, pomocí nichž je možné získat čistý hliník, jak jej známe, byly vyvinuty teprve v 19. století.

Další zajímavostí bylo to, že povrch byl silně zoxidován, oxidace byla jeden milimetr silná, což dávalo tušit, že klín musel ležet v zemi hodně dlouho což následně potvrdila i analýza, která určila stáří předmětu na 250 000 let.

Aby těch zajímavostí nebylo stále dost v roce 1992 vyšel v časopise Ancient Skies článek o tomto nálezu. Rumunský badatel Florin Gheorghita v něm poukázal na to, že v současné době je vyloučené zjistit, kde se klín vůbec nachází. V říjnu 2008 se pokusil profesor Constantinescu vypátrat něco bližšího o tomto předmětu. Poslal oficiální dotaz na rumunské úřady, ale odpověď byla odmítavá – prý se tento nález nenachází v držení žádného muzea v Rumunsku…

Nejlepší odpověď
Pepa25

Předmět není v žádném muzeu, protože se ukázalo, že šlo o úlomek moderního stroje (vzniklý při výkopových pracích).

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Out-of-place_artifac­t#Erroneously_da­ted_objects

Další odpovědi
led

Aha, uhorková sezóna sa blíži…
to bude zasa nových objavov… 😁

1 – Pokiaľ sa nález zakladá na pravde , v tom prípade aj odpoveď na otázku " proč se tento předmět ztratil" je jasná.
„Proto, aby našel místo ve soukromé sbírce bohatého sběratele“

Ak už si „novinári“ nedokážu zodpovedať na tieto otázky (a novinár vie vždy viac než vedec, alebo aspoň sa tak tvári), môžem len povedať "niečo je zhnité…!

2 – Ak sa informácia o nájdení a hlavne datovaní tohto hliníkového predmetu nezakladá na pravdivých skutočnostiach
je to jednoduché.

3 – To aliendrone pri pristáti na našej Zemi, stratil túto súčiatku dôležitú pre jeho odlet z povrchu Zeme a návrat do oblasti pôvodného cieľa. Odvtedy tu vydesil celé skupiny vyvíjajúcich sa organizmov a zapríčinil ich definitívny zánik. U človeka sa mu to nepodarilo vďaka schopnosti ľudského organizmu

  1. odolávať nástrahám Vesmíru a víťazom volieb a rôznym parazitom aj z druhu aliendronov.
  2. rozvijať život na planéte Zemi až do zániku ľudskej civilizácie.

alien… sa skrýva pred spravodlivým hnevom ľudí za odcudzenie tejto súčiatky, kdesi v globálnom priestore, rozosmiaty sedí na konári a je mu dobre… 🤔

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

tvaruzekcz

@Pepa25 Otázkou zůstává proč „úlomek moderního stroje“ identifikovala analýza jako 250.000 let starý. Stáří hliníku se dá odhadnout pomocí jeho oxidace. U hliníkových výrobků z moderního věku může být zoxidovaná vrstva silná sotva několik mikronů – nikoliv jako v tomto případě přes milimetr.