hapiky

Jak je možné, že se rodičům s vysokým IQ narodí, řekněme nesvéprávný potomek?

Ještě k tomu jedináček.
Pro informaci: Nejde o mě, já až tak vysoké IQ nemám a mám vystudované potomky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mimo genetických poruch může být na vině i nesprávný vývoj plodu, například v důsledku alkoholismu nebo drogové závislosti matky. Genetické dispozice se mohou projevit i po několika pokoleních, i průměrným rodičům se mohou narodit bystré děti.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… příroda … ta je nevyzpytatelná, a stále nás překvapuje …

Drap

Co je na tom nezvyklého? Genetika bývá zkrátka někdy záludná.

Emefej

Cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Určité procento blbů je prospěšné, kdybychom všichni byli géniové, byla by tu nuda.

Bičiště

Jako nesvéprávný se nemůže narodit nikdo nikomu. O nesvéprávnosti rozhoduje soud. Dobře zde popsala svého času nesvéprávnost Ananas.

Pytelh

Pane doktore, jak je možné, že máme blbé děcko? Já aj ségra sme úplně normální.

Edison

Genetika dává pouze jisté předpoklady pro vysoké IQ. Předpoklady. Z toho plyne, že pak do toho vstupuje mnoho a mnoho dalších faktorů ale i u genetiky jde pouze o pravděpodobnost. Jak známo, jsou vlastnosti, které se projevují klidně i po několika generacích. Nastuduj základní pravidla genetiky a přijdeš na to.