Avatar uživatele
Phereniké

Jak je možné, že se po vypití hrnku kávy necítím tzv. „nakopnutá“, ale spíše naopak – jsem po ní unavenější?

Před nedávnem jsem si oblíbila pití kávy. Dávám si tak jeden hrnek denně, občas to vynechám, když na ní nemám moc chuť. Ale vždycky, asi tak dvě hodiny po vypití, začínám být mnohem unavenější, než jsem byla před tím! Káva přeci obsahuje kofein, lidé ji po ránu pijí, aby se zbavili únavy. Jak je možné, že na mě má opačný účinek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, suaeda, kavac před 3854 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Káva obsahuje kofein. Je pravda, že vás povzbudí. Ale je nepřítelem hořčíku a vápníku, proto se cítíte unavená. Záleží na tom, zda tyto minerály doplňujete jinými potravinami, tedy co jíte, zda jste ve stresu atd. U každého je to individuální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Káva Vás rychle povzbudí, ale její účinek není dlouhodobý.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Ono jak která káva. Nedávno jsem četl na internetu článek časopisu Dtest o hodnodnocení různých druhů kávy. Zajímavé je, že je dost rozdílný obsah kofeinu – alkaloidu, který nás tak zv. nakopne. Na 1 kg kávy je obsah od 8 až 26 g čistého kofeinu. Zde jsem vypsal pár druhů: Marila tradiční standart má 24,8; Jihlavanka standart 20,3; Jihlavanka staročeská 10,1; Tchibo family 8,4; atd.
Měl jsem možnost také dvakrát ochutnat kvalitní kávu jednou z Kuby (zn. Cubita) a jednou z Nicaragui. Můžu přiznat, že ač kafař tak po běžné dávce těchto kafí jsem měl pocit, že jsem vypil půl litru smrťáku a bylo nadlouho po únavě. Na druhou stranu jsem ochutnal kávu z Řecka a té by naopak mohl člověk vypít litry a nic to z člověkem nedělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Před léty jsem pracoval v nemocnici a lékař mi řekl že by té kávy musela být v hrnku alespoň celá vrchovatá lžíce kávy. Aby hned byl cítit nějaký výsledek. Vzpruha po kávě je spíš něco jako placebo věříš tak pomáhá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek