Hamon

Jak je možné, že se nikdo nepozastavil nad vzhledem Hitlera, když prosazoval „árijskou rasu“?

Byli už všichni tak zblblí? Báli se? Jiný důvod?
Doplňuji:
Mně je jasné, jak se k moci dostal – krize, versailleská smlouva a přestání placení reparací, budování armády a infrastruktury = práce, vytvoření nepřítele a nepochybně charizma.

Ale moje otázka je, proč se nikdo nepozastavil nad rozporem mezi vzhledem arijským a Hitlerovým. Kdybych já (jako Slovan) kázal, že v Česku mají žít samí Asiaté a Slované mají být vyhlazeni, to by nelogické bylo.

Odpovědi
Kelt

Proč by se měl někdo pozastavovat nad něčím vzhledem, vzhled nemá nic společného s tím, co člověk dělá. Pokud ale potkám tady na náměstí člověka v arabském hábit, jak nese bombu, tak se nad jeho zjevem určitě pozastavím.
Ale zpět k otázce. Těžko se posuzují příčiny něčeho, co se stalo před více než 90 lety, aniž bychom znali konkrétní podmínky. V jakém stavu byla Evropa po 1. světové válce. Jaká byla úroveň dopravy? Jaká byla informovanost, vzdělanost? Byla televize, rozhlas, film? Na jaké úrovni? Kolik lidí umělo správně mluvit, že dokázali mluvit k masám a ovlivňovat je? Kolik lidí znalo význam hromadných akcí, pochodů, demonstrace síly a pod. Přečtěte si životopis Hitlera, Stalina a jiných lidí, přečtěte si knihy Karla Maye, které jsou založeny na dokonalosti německých lidí. Vždyž hlavní představitel, ať už se jmenuje Kara ben Nemsí, nebo Old Schatterhand, umí všechny jazyky a ve všem si poradí. Hitler dokázal povznést národ, sdělit mu myšlenky o jeho síle a velikosti. Je škoda, že se nenašel žádný člověk tady, který by to dokázal s českým národem. Ale nemysli si, že nebyl někdo proti, ale byl zlikvidován, odstraněn.. Stejně tak je odstraněn ten, kdo má jiné myšlenky a názory než vládnoucí třída. Pokud jsou odpůrci likvidování, je důležitější přežít než bojovat v situaci, kdy se nedá zvítězit.