Johny_r

Jak je možné, že se Hongkongským obchodníkům vyplatí posílat zboží poštou přes půl světa za 1USD.

Příklad – kabelová redukce stojí 0,99 USD, poštovné zdarma. To je v Hongkongu (a leckde jinde v JV Asii) pošta zadarmo? Kdyby posílali kontejner zboží, tak to chápu, ale přijde to klasickou poštou. To se přece nemůže vyplatit i kdyby ty redukce kradli v továrnách bez nákladů.

Odpovědi
lukas.zmizik

Podle mne těma drobnýma zásilkama už jenom doplňují kontejner zabraný něčím větším. Kamarád z číny obědnává průmyslové kamery, a to ale ve větším množství, a poštovné je pak skoro dražší než cena té kamery. Ale když si z tama obědnáš třeba mobil nebo navigaci, stává se, že poštovné neplatíš.

JanRadovan

Myslím, že jim poštovné dotuje vláda, někde jsem o tom četl, ale 100% se za to nezaručuji. Každopádně je to fajn, často v těchto obchodech objednávám drobnosti k elektronice.

mosoj

To je také reklama. Máš představu kolik stojí reklama v celosvětových denících? Nejdřív si samozřejmě ale na tu reklamu musí vydělat !!!!
Doplňuji:
Sám beru zboží od několika firem které posílají zboží a poštovné hradí sami. Ale to je jenom zdánlivě zadarmo.
Na druhé straně znám firmy které prodávají zboží lacino, ale zbytek marže si naúčtou na poštovném a balném. Myslím si že ten první příklad je obchodně produktivnější.

autacek

Jejich poštovné stojí pakatel, obzvlášť pokud mají s místní poštovní službou nějaký paušál, co se týká doručování do jiných zemí, tak (předpokládám) platí nějaká globální dohoda, že cílová národní pošta to recipročně příjemci dopraví (tj. vy nám doručíte zásilky do naší země, a my na oplátku Vám do té Vaší, tedy na místní poště už je jen ta „poslední míle“).